Rozstrzygnięto Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Rozstrzygnięto Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Rozstrzygnięto Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką

Udostępnij

Podczas Festiwalu Góry Literatury ogłoszono wyniki tegorocznej edycji Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką. W pięknej scenerii Zamku Sarny w Ścinawce Górnej i w bardzo literackiej atmosferze przewodnicząca jury Konkursu Magdalena Rabizo-Birek wręczyła nagrody i wyróżnienia.

Lista laureatek i laureatów wygląda następująco:

  • 1 miejsce i nagroda w wysokości 3000 zł – Jagoda Maciejczyk za recenzję książki „Berdyczów” Marty Kozłowskiej
  • 2 miejsce i nagroda w wysokości 1500 zł – Piotr Marcinków za recenzję tomu poetyckiego „śnieg” Macieja Roberta
  • 3 miejsce i nagroda w wysokości 500 zł – Karolina Chyła za recenzję książki „Rodziewiczówna. Gorąca dusza” Emilii Padoł

Przyznano także trzy wyróżnienia: dla Ady Czerwińskiej (recenzowała „Jeśli przecięto cię na pół” Łukasza Barysa), Sabiny Sikorskiej (autorki tekstu o „Pawilonie małych ssaków” Patryka Pufelskiego) i Urszuli Magras (za recenzję „Dewocji” Anny Ciarkowskiej).

Nagrody i wyróżnienia przyznało jury w składzie: Kinga Dunin, Grzegorz Gauden, Karol Maliszewski, Magdalena Rabizo-Birek i Kazimiera Szczuka.

Wszystkie osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały książki od Wydawnictwa Warstwy i prezenty od Fundacji Olgi Tokarczuk. Tekst laureatki pierwszego miejsca zostanie ponadto opublikowany w czasopiśmie „Książki. Magazyn do czytania”.

W tym roku Konkurs im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką odbywa się po raz piąty. Organizatorami konkursu są Wrocławski Dom Literatury i Fundacja Olgi Tokarczuk, organizator Festiwalu Góry Literatury. Celem konkursu jest promocja i wsparcie działalności na polu krytyki literackiej, ze szczególnym uwzględnieniem prac poświęconych twórczości powstającej w języku polskim.

źródło: Wrocław Miasto Literatury UNESCO


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się