"Rozterki śmierci" José Saramago

"Rozterki śmierci" José Saramago

"Rozterki śmierci" José Saramago już od 5 lutego w księgarniach!

Udostępnij

Już 5 lutego do księgarń trafi książka najpopularniejszego na świecie pisarza portugalskiego, José Saramago – Rozterki śmierci! Tematem, tej wybitnej i wspaniale napisanej powieści jest śmierć; jej zaskakująca decyzja daje autorowi pretekst do rozważań o życiu, miłości, sensie naszego istnienia oraz kondycji współczesnego człowieka. Rozterki śmierci José Saramago to przykład twórczości literackiej o nieprzeciętnej wartości i problematyce, która nigdy nie traci na aktualności.

Powieść, przesycona Saramagowskim humorem i ironią, jest prawdziwą ucztą literacką.

Znienawidzona przez ludzkość, sfrustrowana śmierć postanawia porzucić swoje zajęcie. To zaskakujące wydarzenie początkowo wydaje się błogosławieństwem, szybko jednak odsłania skomplikowane zależności pomiędzy Kościołem, Państwem i zwykłym codziennym życiem.

Śmierć, jako punkt wyjścia i główny bohater powieści, daje autorowi pretekst do rozważań przede wszystkim o życiu, miłości, sensie - lub jego braku - naszego istnienia, o kondycji współczesnego człowieka.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się