Ruch wydawniczy w liczbach 2018. Periodyki

Ruch wydawniczy w liczbach 2018. Periodyki

Ruch wydawniczy w liczbach 2018. Periodyki

Udostępnij

Rocznik prezentujący informacje dotyczące tytułów periodyków opublikowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w danym roku kalendarzowym jest pozycją niewątpliwie bardzo istotną, zwłaszcza dla wydawców, księgarzy i bibliotekarzy, a więc osób najbardziej zainteresowanych poziomem czytelnictwa w Polsce.

Wydany właśnie raport przedstawia dane dotyczące roku 2018, uwzględniając wszystkie gazety i czasopisma, których wydania z omawianego roku Biblioteka Narodowa otrzymała w formie papierowej nie później niż do końca maja 2019 roku.

Autorka opracowania, Olga Dawidowicz-Chymkowska, zapoznając czytelnika z sytuacją na polskim rynku wydawniczym, dokonuje dokładnych analiz ilościowych i jakościowych ukazujących się publikacji periodycznych. Prezentuje je zatem nie tylko według liczby ukazujących się tytułów czy częstotliwości pojawiania się na rynku, ale również kategorii tematycznych, typów formalno-funkcjonalnych, a także języka i miejsca wydania. Publikacje uzupełniają wykresy, tabele i wyczerpujące informacyjnie tablice przedstawiające aktualne dane na tle wartości liczbowych z ostatnich kilku, a nawet kilkudziesięciu lat.

Publikacja jest dostępna bezpłatnie w formie PDF w Księgarni BN.

 

Biblioteka Nsrodowa

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się