Rusza kolejna edycja Konkursu Przecinek i Kropka

Rusza kolejna edycja Konkursu Przecinek i Kropka

Rusza kolejna edycja Konkursu Przecinek i Kropka

Udostępnij

Empik ogłosił 11. edycję Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka. Już po raz jedenasty jury wybierze najlepsze tytuły spośród dziecięcych wydawnictw wydanych w ciągu całego roku

Poznamy najpiękniejsze, najciekawsze i najmądrzejsze książki dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych. Laury zostaną przyznane tytułom przeznaczonym dla maluchów do 5 roku życia, dla dzieci w przedziale wiekowym 6-8 lat oraz 9-12 lat. Ocenie zostanie poddane to, co w lekturach dla młodych czytelników najważniejsze: jakość literacka, dbałość o ilustracje i wartość edukacyjna.

Kapitułę konkursu Empiku tworzą specjalistki od literatury dziecięcej: Dorota Koman, Ewa Gruda i Ewa Świerżewska, psycholog dziecięca – dr Aleksandra Piotrowska oraz historyk sztuki – Ewa Solarz.

W zmaganiach o tytuł Najlepszej Książki mogą brać udział publikacje skierowane do odpowiednich grup wiekowych, które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2019 roku.

Do nagrody wydawcy mogą zgłaszać także nowe tłumaczenia książek oraz utwory w zmienionej szacie graficznej. Pod koniec stycznia 2020 roku jury wybierze po 5 najlepszych książek w każdej kategorii wiekowej, a ostateczny werdykt wydadzą czytelnicy. Głosowanie internautów rozpocznie się 19 lutego i potrwa do 10 marca.

Laureatów poznamy 4 kwietnia 2020 r. podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Wydawcy zainteresowani udziałem w konkursie mogą przesyłać zgłoszenia do 18 grudnia 2019 r. na adres: przecinekikropka@empik.com.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się