Rusza pierwsza edycja TargiKsiazki.Online

Rusza pierwsza edycja TargiKsiazki.Online

Rusza pierwsza edycja TargiKsiazki.Online

Udostępnij

Spotkania z pisarzami, wieczorynki dla dzieci czytane przez autorów, konkursy, warsztaty, szkolenia dla wydawnictw czy panel poświęcony literaturze erotycznej – to tylko mały przedsmak tego, co czeka na miłośników książek podczas wydarzenia TargiKsiazki.Online 2020. Impreza rusza już w poniedziałek 1 czerwca i potrwa aż trzy tygodnie.

– TargiKsiazki.Online to nasza odpowiedź na niezwykłą potrzebę obcowania z książkami, autorami, ludźmi literatury, bez względu na to, gdzie żyjemy – nie tylko w wymiarze ogólnopolskim, ale ogólnoświatowym. Pragniemy, aby każdy mógł poczuć atmosferę targów książki w nowoczesnej formie – mówi Łukasz Kierus właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
 
Wydarzenia zaplanowane w ramach TargiKsiazki.Online odbędą się za pośrednictwem portali społecznościowych oraz specjalnego portalu internetowego TargiKsiazki.Online. To najdłuższy tego typu event w polskiej branży. Podczas gdy tradycyjne targi trwają zazwyczaj zaledwie kilka dni, formuła internetowa wymaga rozciągnięcia w czasie – wszystko dla wygody uczestników. Jednak jak podkreślają organizatorzy, epidemia, a tym samym odwołanie stacjonarnych imprez, nie były powodem rozpoczęcia tego projektu, a jedynie jego katalizatorem.
 
– Pomysł na taką formułę mieliśmy w głowach od dłuższego czasu. Dostrzegamy, jak szybko zmienia się rynek, dlatego pragniemy być w awangardzie i centrum tego dynamicznego rozwoju. Uruchamiamy format, jakim są TargiKsiazki.Online dla wszystkich, równocześnie myśląc bardzo mocno o najmłodszym pokoleniu. Głęboko wierzymy, że dzięki temu wzmacniamy czytelnictwo w naszym kraju – tłumaczy Łukasz Kierus.
 
Branża jednoczy siły

Inicjatorem projektu jest księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl, ale w rzeczywistości format ten to efekt bliskiej kooperacji różnych przedstawicieli branży: wydawców, autorów, influencerów oraz księgarni internetowej.

–  Wspieramy akcje związane z promocją czytelnictwa, dlatego w związku z zaistniałą sytuacją i brakiem stacjonarnych targów książki z wielką radością zareagowaliśmy na propozycję udziału w imprezie online. Sami czujemy też targowy głód. W kwietniu powinniśmy gościć w Białymstoku, pod koniec maja w Warszawie. Wydarzenie jakim są TargiKsiazki.Online, jest jedyną w tym momencie namiastką na spotkanie z autorami – mówi Tomasz Nowiński z Wydawnictwa SQN i dodaje:  – Z naszej strony we wtorek Adam Higginbotham, autor bestsellerowego reportażu “O Północy w Czarnobylu”, udzieli wyjątkowego wywiadu. W czwartek, 4 czerwca zapraszamy natomiast na Instragram na spotkanie z Jakubem Małeckim, które poprowadzi niezastąpiona Agnieszka Jarosławska. Spotkanie będzie nosiło tytuł “Twórczość nie do herbaty – czyli rozmowy o książkach Jakuba Małeckiego”. Dla czytelników przygotowaliśmy ponadto atrakcyjne rabaty na publikacje Wydawnictwa SQN.

Uczestnicy mogą liczyć również na cykl wywiadów “W kuchni od kuchni o kuchni”, m.in. z Katarzyną Bosacką, czat z Piotrem C., spotkanie live z Alkiem Rogozińskim, wywiady z Pawłem Kapustą (“Gad. Spowiedź klawisza”), Jackiem Galińskim (“Kratki się pani odbiły”), Romanem Klasą (“Operator 112”) czy Katarzyną Błażejewską-Stuhr (“Dziecko pełne zdrowia”).
Targi wspiera liczne grono polskich influencerów książkowych, a wśród nich: @wielkibuk (Olga Kowalska), @marcin.okoniewski (Okoń w Sieci), @jeleenka (Anita Jeleń), @come.book (Karolina Borkowska) czy @ruda_czyta (Agnieszka Jarosławska).

– Targi książki to coś, co kocham pod każdą postacią, bez względu na to jak i gdzie się odbywają. Przeniesienie tego typu wydarzenia do strefy online daje szereg możliwości. Spotkania z ulubionymi autorami, bez konieczności przełamywania barier geograficznych. Wygoda związana z możliwością uczestniczenia w dowolnej liczbie spotkań i stale dostępne promocje i zniżki to świetna sprawa. I co najważniejsze, stosu nowych książek nie trzeba targać na własnych barkach, tylko wygodnie są dostarczane przesyłką pod same drzwi. Po prostu bajka! Wymarzona przestrzeń dla prawdziwego książkoholika! – komentuje Agnieszka Jarosławska, @ruda_czyta.

Jak być na bieżąco?

Na stronie https://targiksiazki.online można zapisać się do newslettera, który przypomni o szczegółach programu, a zapisani będą mieli dostęp do oferty darmowej dostawy przez cały okres trwania targów oraz możliwość skorzystania ze specjalnych promocji książkowych.
Podobnie na Facebooku każdy zainteresowany może dołączyć do wydarzeń zorganizowanych w tygodniowe cykle. Co ważne, materiały będzie można odtworzyć także w późniejszym czasie, nawet te, które odbędą się na żywo.  
 
TargiKsiazki.Online na Facebooku – wydarzenia:
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się