Salon Spotkań Autorskich w Katowicach Online, zapraszamy od 4 do 6 grudnia!

Salon Spotkań Autorskich w Katowicach Online, zapraszamy od 4 do 6 grudnia!

Salon Spotkań Autorskich w Katowicach Online, zapraszamy od 4 do 6 grudnia!

Udostępnij

Od 4 do 6 grudnia zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - Salon Spotkań Autorskich w Katowicach Online. To wirtualne święto książki i czytelników, skierowane do wszystkich miłośników literatury. Szczególne zaproszenie kierujemy do mieszkańców Katowic i aglomeracji śląskiej, bowiem tu właśnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym miały odbywać się tegoroczne Targi Książki w Katowicach.

Trzydniowe święto książki to cykl internetowych spotkań z cenionymi autorami – wśród których ważną rolę odegrają twórcy z regionu śląskiego, adresowanych do dorosłych ale też i młodszych czytelników. Wśród gości Salonu będą: prof. Jerzy Bralczyk, Maciej Łubieński, Józef Krzyk i Barbara Szmatloch, Zygmunt Miłoszewski, Jakub Szamałek, Piotr Rozmus i Konrad Grześlak, Marcin Gorazda i Tomasz Kwarciński, Wioletta Rotter- Kozera, Rafał Olbiński, Nina Majewska-Brown, Jean-Christophe Grangé, Marta Guzowska, Katarzyna Kozłowska, Adam Skrodzki, tłumacze m.in.: Irena Makarewicz, Anna Maria Mazur, Tomasz Kwiecień, Maria Jaszczurowska i Karolina Drozdowska oraz goście specjalni Biblioteki Śląskiej: Jan Baron i Barbara Maresz, Matylda Sęk-Iwanek, Wacław Forajter i Marceli Szpak oraz Marek Lyszczyn i Dyrektor Biblioteki Śląskiej, dr hab. prof. UŚ Zbigniew Kadłubek.

Spotkania i rozmowy z autorami, w przeważającej większości #NaŻywo, transmitowane będą za pośrednictwem profili Fundacji Historia i Kultura w mediach społecznościowych (Facebook i You Tube) oraz strony internetowej Fundacji. Wszystkie materiały dostępne będą w kanałach Fundacji dla zainteresowanych także po zakończeniu premierowych emisji.

Spotkania prowadzone będą ze studia zorganizowanego w znanej i lubianej katowickiej księgarni wydawnictwa Sonia Draga – Miejscownik. Tygiel kulturalny.

Organizatorem Salonu Spotkań Autorskich w Katowicach jest Fundacja Historia i Kultura. Miastem współgospodarzem Salonu są Katowice, a miejscem spotkań jest katowicka księgarnia wydawnictwa Sonia Draga – Miejscownik. Tygiel kulturalny. Mecenasem Salonu jest Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca, a partnerem merytorycznym – Biblioteka Śląska. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: rynek-ksiazki.pl, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, portale: wydawca.com.pl, smakksiazki.pl i granice.pl.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się