Gala Bestsellery Empiku 2021

Gala Bestsellery Empiku 2021

sanah, Zalewski, Zawiałow, Rojek, Lipnicka i inni na scenie gali Bestsellery Empiku 2021

Udostępnij

Nieoczywiste, przekraczające granice gatunkowe i pokoleniowe duety artystów oraz nieśmiertelne polskie przeboje w nowych aranżacjach. Gala Bestsellery Empiku 2021 jak co roku dostarczy niezapomnianych muzycznych wrażeń.

Na scenie wystąpią: Krzysztof Zalewski, sanah, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Igo, Anita Lipnicka, Vito Bambino, Julia Wieniawa, Stanisław Soyka, bracia Kacperczyk i Szczyl. Za aranżacje opowiada Wojtek Urbański, tegoroczny dyrektor muzyczny wydarzenia. Transmisję gali będzie można śledzić 15 lutego na antenie TVN, a streaming z relacją zza kulis – na profilach Empiku w mediach społecznościowych oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik.

Gala Bestsellerów Empiku 2021 będzie porywającą opowieścią o sile kultury i twórczego talentu. Uznany kompozytor i producent Wojtek Urbański wraz z zespołem przygotował aranżacje ikonicznych piosenek z lat 90. W repertuarze znajdzie się też kilka utworów współczesnych, choć i one zostaną zinterpretowane na nowo.

Klasyki zagramy z przestrzennym, elektronicznym i filmowym podejściem. W warstwie emocji i znaczeń, utwory te do dziś nie straciły na ważności. Na gali podejmiemy próbę ukazania ich w bardziej współczesnych formach. Wspólnym mianownikiem wszystkich piosenek wybranych do repertuaru jest głębia ich przekazu oraz piękne emocje. W obecnych, trudnych czasach właśnie takich piosenek nam trzeba - komentuje Wojtek Urbański.

Na scenie pojawią się zarówno muzyczne legendy, Anita Lipnicka, Stanisław Soyka i Artur Rojek, jak i przedstawiciele młodego pokolenia. Wśród nich szerokie grono artystów nominowanych do Bestsellerów Empiku 2021: sanah, Daria Zawiałow i Vito Bambino, którzy mają szansę na statuetki w kategoriach Pop & rock (albumy „Irenka” i „Męskie Granie 2021”) i Streaming (single „etc. (na disco)”, „Ale jazz!” i „I Ciebie też, bardzo”), Igo wyróżniony w nowej kategorii Live za pożegnalną trasę Bass Astral x Igo oraz Krzysztof Zalewski, który swoją rolą lektorską przyczynił się do popularności serialu audio „Wilkołak”. Wystąpią również bracia Kacperczyk, aktorka i wokalistka Julia Wieniawa oraz Szczyl nominowany przez grono ekspertów do nagrody Odkrycie Empiku 2021 w kategorii Muzyka.

Gala. Nagrody. Kultura.

Statuetki Bestsellerów Empiku 2021 powędrują 15 lutego do autorów najpopularniejszych książek, płyt i filmów minionego roku. Wśród nominowanych – ulubionych twórców polskiej publiczności – znaleźli się również m.in. Jakub Żulczyk, Adele, Remigiusz Mróz, Mata, Young Leosia, Jan Holoubek czy Kwiat Jabłoni.
Podczas gali zostaną także ogłoszone Literackie, Muzyczne i Filmowe Odkrycia Empiku – wyróżnienia przyznawane artystom, którzy w 2021 roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie kultury, a ich twórczy fenomen doceniło eksperckie Jury. Na nagrody, poza wspomnianym Szczylem, szanse mają m.in. OCHMAN, Oxford Drama, Łukasz Barys, Dorota Kotas, Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt, Aleksandra Terpińska oraz Łukasz Grzegorzek.

W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie także Nagroda Publiczności. Użytkownicy aplikacji mobilnej Empik wybiorą jednego zwycięzcę – najgorętszą premierę 2021 roku, bestsellera bestsellerów – spośród wszystkich nominowanych w 12 kategoriach książek, muzyki i filmów. Na swoich faworytów można głosować od 1 do 10 lutego. W tym czasie każdy użytkownik będzie miał do dyspozycji w sumie 12 głosów – po jednym w każdej z kategorii. Warto uzasadnić swój wybór, ponieważ autorzy trzech najciekawszych wypowiedzi zostaną nagrodzeni podwójnymi zaproszeniami do świata Bestsellerów Empiku. 15 lutego wraz z osobami towarzyszącymi spędzą dzień na planie produkcji telewizyjnej z udziałem największych gwiazd – od prób do samej gali na żywo.
 
Transmisja wydarzenia na antenie TVN rozpocznie się o 20:15, natomiast o 19:45 wystartuje streaming online z relacją zza kulis, dodatkowymi występami muzycznymi i wywiadami. Będzie go można oglądać na kanałach Empiku na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTube oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik. Galę poprowadzi Marcin Prokop w towarzystwie Gabi Drzewieckiej. Prezenterka wraz z Michałem Szpakiem zrelacjonuje również wydarzenia z backstage'u, które będzie można śledzić w streamingu. 
Pełna lista nominowanych i szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na oficjalnej stronie: Empik.com/bestselleryempiku.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się