Ogólnopolska Izba Księgarń
 9. Warszawskie Targi Książki 2018, wydawnictwo Sic!

9. Warszawskie Targi Książki 2018, wydawnictwo Sic!

Sic! na Warszawskich Targach Książki

Udostępnij

W dniach 17 - 20 maja zapraszamy w mieniu wydawnictwa Sic! na Warszawskie Targi Książki, które odbywać się będą na Stadionie Narodowym. Przyjdźcie na ich stoisko 35/D5 gdzie sprzedawać będą swoje książki z 30% rabatem!

Szczególną Państwa uwagę chcielibyśmy zwrócić na ich nowości:
 


Zgiełk czasu
Osip Mandelsztam
 
Tom Zgiełk czasu – oprócz prozy tytułowej – zawiera jeszcze Teodozję i Znaczek Egipski, trzy prozy Mandelsztama z lat dwudziestych XX wieku w znakomitych przekładach Ryszarda Przybylskiego. Wszystkie trzy układają się w oryginalną wizję końca Imperium, która zainspirowała m.in. Juliana Barnesa, autora powieści pod zapożyczonym od Mandelsztama tytułem Zgiełk czasu.
 
Wirtuozeria z pozoru luźnych fragmentów, napędzanych czysto poetycką energią przeistaczających się na naszych oczach obrazów, spojonych logiką snu i nieświadomości, jednocześnie precyzyjną, dziką i dowcipną, wywiera wielkie wrażenie i przywodzi na myśl jeszcze chyba tylko największe dokonania angielskich modernistów.
 
                                                                                               Ze wstępu Renaty Lis
 
Osip Mandelsztam, Zgiełk czasu, przekł. Ryszard Przybylski, Wydawnictwo Sic! Warszawa 2018 r., str. 280, oprawa twarda, ISBN 978-83-65459-17-6, cena 32 zł
 


Kocio
Elżbieta Isakiewicz
 
To książka - gratka dla miłośników kotów i dobrej literatury. Elżbieta Isakiewicz, autorka miniatur literackich, powieści i zbiorów reportaży tym razem czyni swym bohaterem kota. „Kot stoi wyżej” – takim wnioskiem kończą się zawarte w książce krótkie anegdotyczne opowieści, przeplatane z życia wziętymi, reporterskimi w detalach historiami o kotach i ludziach, o ich wspólnej codzienności (ale też niecodzienności). Nie są to jednak słodkie kocie opowiastki! Jest w nich miejsce na zazdrość i zdradę, jest kot heroiczny i kot samobójca, snują się dramaty, jak w historii o tragicznym losie dziewczyny, w który wplata się kot wypatrzony na starej fotografii.
A wszystko to w stylu w naturalny sposób łączącym śmiech i gorycz, przeszłość i współczesność, świat emocji i kultury. Na stronach „Kocia” koty bliskie, zaprzyjaźnione czy też „zasłyszane” spotykają się bezkolizyjnie z „Kotami” T.S. Eliota i kocimi skojarzeniami wywołanymi lekturą Czechowa, Tołstoja, Manna, Dostojewskiego, Gombrowicza, Leśmiana.
Ta książka, różnorodna stylistycznie, pisana słowotwórczo kreatywnym językiem, pozostawia nas z otwartym pytaniem: kto tu kogo ma? Człowiek kota, czy kot człowieka?
 
Elżbieta Isakiewicz, Kocio, Wydawnictwo Sic! Warszawa 2018 r.,  str. 188, oprawa miękka ze skrzydełkami, format 123 x 197, ISBN 978-83-65459-19-0, cena 25 zł
 
Patronat Kocie sprawy
 


Agnostyk i jego Bóg
Piotr Wierzbicki
 
Ta książeczka to błyskotliwy esej, którego bohaterem jest Bóg, tak jak może Go malować agnostyk, poszukujący niedowiarek. Agnostyk ma świadomość, że na drodze czysto rozumowej nie da się ani potwierdzić istnienie Boga, ani mu zaprzeczyć. Za to pytanie „jaki Bóg jest, jeśli jest?” otwiera interesujące pole do popisu. Jeśli świat został stworzony przez Boga, musi nosić ślady intelektu Boga, mentalności Boga, gustów Boga. Z tych śladów właśnie Autor wyprowadza portret Boga.
Różni się on od Boskiego wizerunku znanego nam ze Świętych Ksiąg. Bóg Piotra Wierzbickiego nie dyryguje światem, nie ma ambicji panowania, nie osądza nas, doznaje wahań, rozterek, nawet wyrzutów sumienia, jest też zagorzałym melomanem i próbuje komponować pod okiem tutejszych mistrzów tego fachu.
 
Piotr Wierzbicki, Agnostyk i jego Bóg, Wydawnictwo Sic! Warszawa 2018, str. 64, oprawa miękka ze skrzydełkami, ISBN 978-83-65459-16-9, cena 19 zł
 
Zapraszamy również na spotkania z naszymi autorami:
 
Sobota, 19 maja, godz. 15.00 – Renata Lis podpisywać będzie Lesbos i inne swoje książki.
 
Targi można odwiedzać:
 
17 maja 2017 - 10.00-18.00
18 maja 2017 - 10.00-19.00
19 maja 2017 - 10.00-19.00
20 maja 2017 - 10.00-17.00
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się