Skandal na Targach Wydawców Katolickich. Rektor KUL miał usunąć stoisko

Skandal na Targach Wydawców Katolickich. Rektor KUL miał usunąć stoisko

Skandal na Targach Wydawców Katolickich. Rektor KUL miał usunąć stoisko

Udostępnij

Choć Targi Wydawców Katolickich na KUL już dobiegły końca, to o wydarzeniu wciąż jest głośno. Wszystko za sprawą stoiska Wydawnictwa Capital, które zostało usunięte — według informacji "Gazety Wyborczej", decyzją rektora lubelskiej uczelni.

Targi Wydawców Katolickich odbyły się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim od 23 do 25 listopada. Jednym z wydawców, który miał tam swoje stoisko, było warszawskie wydawnictwo Capital. W swojej ofercie ma m.in. publikacje posła Konfederacji Grzegorza Brauna oraz Ewy Kurek. Ta autorka jest oskarżana o fałszowanie prawdziwego obrazu Zagłady Żydów; twierdziła m.in., że w pierwszych latach okupacji Żydzi bawili się w gettach, w których panowały dobre warunki do życia. Ewa Kurek miała być nawet gościnią stoiska. Nie pojawiła się tam jednak, bo po jednym dniu Capital został usunięty z targów — podaje "Gazeta Wyborcza".

Cały czas czekamy na podanie oficjalnej przyczyny. Nieoficjalnie przekazano nam, że powodem była ekspozycja książki »Wołyń bez mitów«” – poinformował zespół. Jego zdaniem decyzję o usunięciu przekazać miał prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, będącego współorganizatorem targów, a kierownictwo KUL miało zadbać o to, żeby przedstawiciele wydawnictwa opuścili budynek uczelni.

Targi Wydawców Katolickich odbywają się pod patronatem metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika, rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego oraz dwóch polityków Prawa i Sprawiedliwości: wojewody lubelskiego Lecha Sprawki i marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się