Śląkfy 2022 przyznane

Śląkfy 2022 przyznane

Śląkfy 2022 przyznane

Udostępnij

Podczas Seminarium Literackiego w sobotę ogłoszono laureatów Śląkfy, nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki. W gronie zwycięzców znaleźli się: oficyna Powergraph, Antoniusz Dietzius i Aleksandra Tomicka-Kaiper.

Powergraph, czyli Katarzynę Sienkiewicz-Kosik i Rafała Kosika, wyróżniono w kategorii Wydawca/Promotor Roku. Twórcą Roku został Antoniusz Dietzius, reżyser musicali, aktor, wokalista i scenograf. Dietzius z grupą ponad 40 osób przygotował musical, którego w Polsce w oryginalnej wersji jeszcze nie grano – „Little Shop of Horrors”. Premiera w inscenizacji Teatru Muzycznego Proscenium była pierwszym wystawieniem pełnej wersji tego tytułu w Polsce, w autorskim przekładzie Pauliny Skowrońskiej i Dietziusa właśnie. Laur Fana Roku powędrował do Aleksandry „Zsa-Zsy” Tomickiej-Kaiper, „dobrego ducha Orkonu” (jak pisano w uzasadnieniu nominacji), najstarszego w Polsce konwentu larpowego.

Śląkfa jest nagrodą przyznawaną przez Śląski Klub Fantastyki już od 1984 roku. Laureaci wybierani są w trzech kategoriach: Twórca, Wydawca, Fan. Wyboru dokonuje jury, w skład którego wchodzą członkowie zarządu Klubu oraz inne zaproszone osoby. Statuetkę zaprojektował Marian Knobloch.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się