Sławomir Mrożek patronem  9. Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Sławomir Mrożek patronem 9. Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Sławomir Mrożek patronem 9. Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Udostępnij

Sławomir Mrożek patronować będzie dziewiątemu Festiwalowi Stolica Języka Polskiego, który odbędzie się od 30 lipca do 5 sierpnia w Szczebrzeszynie i Zamościu (Lubelskie). W programie zaplanowano m.in. spotkania autorskie, wystawy, koncerty.

Jestem uradowany, że po raz kolejny do Szczebrzeszyna przyjedzie wielu wspaniałych artystów i twórców. Udało się ponownie ich zaprosić do dziewiątej już edycji festiwalu. Patronem tej edycji jest Sławomir Mrożek” – zapowiedział podczas konferencji prasowej Piotr Duda, dyrektor artystyczny Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który odbędzie się od 30 lipca do 5 sierpnia w Szczebrzeszynie i w Zamościu.

Wśród gości spotkań autorskich będą m.in. Szczepan Twardoch, Filip Springer, Joanna Bator, Inga Iwasiów, Anna Nasiłowska, Michał Rusinek, Adam Wajrak, Andrij Lubka, Grażyna Plebanek.

O szczegółach pasma językowego poinformowała prof. Iwona Hofman z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodnicząca rady festiwalu w Szczebrzeszynie. W tym roku tematem przewodnim będzie „Język mediów”. „To są ważne problemy, ponieważ media w swojej specyfice i zróżnicowaniu mówią do nas innym językiem, kreują inne światy przez język. Ten język wpływa też na nasz sposób opowiadania o świecie, a jeszcze bardziej na nasz sposób postrzegania świata” - wyjaśniła prof. Hofman.

Oprócz spotkań odbędą się także wystawy, m.in. rysunków Sławomira Mrożka, jak również warsztaty, widowiska artystyczne, koncerty. W trakcie festiwalu przyznana zostanie również Nagroda Człowieka Słowa i Nagroda Wielkiego Redaktora. Jak co roku dla najmłodszych przewidziano zajęcia z cyklu Mała Stolica Języka Polskiego.

Organizatorem Festiwalu Stolica Języka Polskiego jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, której misją jest upowszechnianie i wspieranie działań z zakresu kultury i sztuki.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ dki/

źródło: https://dzieje.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się