Autorka „Harry’ego Pottera” skarży się, że otrzymuje groźby

Autorka „Harry’ego Pottera” skarży się, że otrzymuje groźby

Specjalny show na 20 rocznicę „Harry’ego Pottera”. Bez autorki – trafiła na czarną listę LGBT

Udostępnij

Z okazji 20 rocznicy światowej premiery pierwszego z filmów o Harrym Potterze – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – HBO szykuje specjalny program z udziałem bohaterów filmu. Nie będzie w nim jednak uczestniczyć sama autorka bestsellerowej serii, J.K. Rowling, a to z powodu zarzutów o rzekomą transfobię, jakie jej stawiają zwolennicy LGBT.

 

 

Seria filmów oparta na opowieściach J.K. Rowling o chłopcu z talentem do magii zarobiła na całym świecie około 7,8 mld dolarów. Niedawno zaś, 4 listopada, minęła 20 rocznica światowej premiery pierwszego z tych filmów: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Aby uczcić owo dwudziestolecie, odtwórca roli tytułowej Daniel Radcliffe, Emma Watson (Hermiona Granger) i Rupert Grint (Ron Weasley) mają się teraz spotkać w specjalnym programie pod tytułem: „Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts”. Dołączą do nich Robbie Coltrane, który grał Hagrida, Tom Felton (Draco Malfoy), Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange), Gary Oldman (Sirius Black) Ralph Fiennes (Lord Voldemort), Jason Isaacs (Lucjusz Malfoy) i inne gwiazdy, które przewinęły się w obsadzie.

Jak ogłosiło studio filmowe Warner Bros., w tym odcinku specjalnym aktorzy i twórcy powrócą do oryginalnych filmowych wnętrz szkoły z internatem w Hogwarcie, które pojawiły się w pierwszym filmie „Harry Potter i kamień filozoficzny”. I będą wspominać dawne dzieje oraz odpowiadać na pytania. Wiosną 2022 roku produkcja trafi także do kanałów: TBS (Time Warner) i Cartoon Network.

Będzie też oczywiście reżyser pierwszej i drugiej części - Chris Columbus. Zabraknie niestety autorki powieści - J.K. Rowling. Agencja Reuters podaje, że pojawi się ona jedynie „w materiale archiwalnym". Powodem nieobecności pisarki mają być oskarżenia ze strony zwolenników LGBTQ o rzekomą transfobię przejawiającą się głoszeniem kontrowersyjnych opinii na temat osób transpłciowych.

Pisarka oświadczyła, że po swojej wypowiedzi na temat różnic pomiędzy płciami stanęła w obliczu „kampanii zastraszania”, prześladowania i nękania. Zadeklarowała jednak, że nie da się uciszyć. Poinformowała, że otrzymała teraz „tak wiele gróźb śmierci, że mogłaby nimi pokryć cały dom”, a jej rodzina „została wprowadzona przez transpłciowych aktywistów w stan strachu i niepokoju”.

Autorka cyklu powieści o Harrym Potterze J.K. Rowling poinformowała, że otrzymała lawinę wiadomości z groźbami śmierci. Pisarka zauważyła na Twitterze, że adres jej rodzinnego domu w Edynburgu został w ostatni piątek upubliczniony w serwisie przez trzech aktywistów LGBT. Zamieścili oni w serwisie społecznościowym zdjęcia, na których ten był dobrze widoczny.

źródło: https://www.tvp.info.pl

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się