Spotkanie dla beneficjentów 2. naboru do programu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”

Spotkanie dla beneficjentów 2. naboru do programu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”

Spotkanie dla beneficjentów 2. naboru do programu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”

Udostępnij

14 czerwca odbyło się spotkanie online zorganizowane przez Instytut Książki dla beneficjentów rozstrzygniętego niedawno drugiego naboru wniosków do programu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”. Udział w spotkaniu zgłosiło prawie 60 uczestników – przedstawicielki i przedstawiciele bibliotek, w tym specjaliści od finansów i księgowości, pracownice i pracownicy urzędów, a nawet wójtowie i burmistrzowie.

W trakcie półtoragodzinnego spotkania uczestnicy mieli szansę zapoznać się z prezentacją, która przypominała podstawowe reguły konkursu i przedstawiała zasady przekazywania transz dofinansowania. Uczestnicy mieli także okazję zapoznać się z obowiązkami informacyjnymi, jakie muszą realizować beneficjenci programu oraz sposobami rozwiązywania najpopularniejszych trudności związanych z realizacją zadań.

W czasie spotkania zachęcono także do korzystania z informacji zamieszczonych na stronie Instytutu Książki i nprcz.pl – szczególnie do pobrania księgi znaku NPRCz i wykorzystywania jej w przygotowywanych materiałach informacyjnych.

Spotkanie było także okazją do zadania pytań i wzajemnego podzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Organizatorom udało się odpowiedzieć na wiele pojawiających się wątpliwości, m.in. tych, które były związane z wydzieleniem w bibliotece przestrzeni do pracy z dziećmi i seniorami, możliwością zmian w kosztorysie albo realizacją zadania przez inwestora zastępczego.

W czasie spotkania padła także propozycja zorganizowania specjalnego szkolenia, które będzie poświęcone rozliczeniom projektów realizowanych w ramach „Infrastruktury bibliotek”. Informujemy, że takie spotkania na pewno się odbędą, a Instytut Książki już teraz zaprasza na nie chętnych beneficjentów.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się