Stacja Literatura 26: Rozmowy na koniec

Stacja Literatura 26: Rozmowy na koniec

Stacja Literatura 26: Rozmowy na koniec

Udostępnij

Festiwal Biura Literackiego dokładnie za trzy tygodnie. Dzisiaj o nowych wydarzeniach, rozmowach i dyskusjach, dla których warto między 23 a 26 czerwca wybrać się do Stronia Śląskiego i Siennej.

W tegorocznej Stacji Literatura 26 zaplanowano dwa nowe cykle wydarzeń: „Rozmowy na torach” i „Rozmowy na koniec”. Oba odbędą się na plenerowych scenach – pierwszej ustawionej na torach byłej stacji PKP w Stroniu Śląskim, drugiej na tarasie widokowym Aparthotelu. Spotkania poprowadzą Antonina TOSIEK i Jakub SKURTYS. Pierwszy cykl to rozmowy wokół książek, drugi – kończący każdy festiwalowy dzień – obejmie debaty i dyskusje.

W czwartek bohaterkami i bohaterami „Rozmów na torach” będą: Anna ADAMOWICZ, Jerzy JARNIEWICZ, Radosław JURCZAK, Elżbieta ŁAPCZYŃSKA, Bronka NOWICKA, Agata PUWALSKA, Katarzyna SZWEDA, Bohdan ZADURA, w piątek: Kacper BARTCZAK, Agata JABŁOŃSKA, Adam KACZANOWSKI, Joanna MUELLER, Michał MYTNIK, Kira PIETREK, Marta SOKOŁOWSKA.

„Rozmowy na koniec” dotyczyć będą życia literackiego, tematów związanych z pisaniem oraz bieżących spraw i wydarzeń. Formuła ma sprzyjać aktywnemu udziałowi każdego, kto w ten sposób zdecyduje się spędzić kolejne festiwalowe wieczory. Nie będzie zapraszanych gości, z góry ustalanych ram rozmów. Każdy będzie mógł zabrać głos, żaden z wątków nie zostanie zamknięty, możliwy będzie powrót do nich następnego dnia.

Na głównej scenie festiwalowej przewidziano jeszcze dwa wydarzenia, w trakcie których toczyć się będą rozmowy. W czwartek o 13:30 w ramach „Klasyków europejskiej poezji” prezentacje książek: „Bojownicy bez broni” Mortena NIELSENA, „Przełykanie włosa” Jána ONDRUŠA i „Pernambuco” Ivana WERNISCHA oraz rozmowy z udziałem tłumaczy: Bogusławy SOCHAŃSKIEJ, Zbigniewa MACHEJA i Leszka ENGELKINGA. Prowadzenie: Karol MALISZEWSKI i Joanna ORSKA.

Dzień później o tej samej porze rozmowy wokół książek: „Najsłabszy opór” Addy DJØRUP i „Zegary w pokoju matki” Tanji STUPAR-TRIFUNOVIĆ z udziałem autorek (w formie online). Prowadzenie: Kacper BARTCZAK i Bogusława SOCHAŃSKA. Więcej informacji na temat festiwalu znaleźć można na stronie internetowej i w wydarzeniu na Facebooku (adresy poniżej). Stacji Literatura dotyczą też najbliższe odcinki podcastu „Strona A, strona B”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się