Stanisław Srokowski

Stanisław Srokowski

Stanisław Srokowski we Wrocławiu

Udostępnij

Pisarz i dziennikarz Stanisław Srokowski zaprasza na debatę o Polsce i zarazem promocję swoich nowych książek, dokumentalnej i beletrystycznej:
"Dobijcie nas, tylko nie kłamcie..." "Barbarzyńcy w salonie".
Spotkanie będzie miało miejsce we Wrocławiu, w Klubie Muzyki i Literatury przy Pl. Kościuszki w piątek, 07 kwietnia 2017.
 
Kilka słów o autorze:
 
Stanisław Srokowski urodzony na Kresach Wschodnich, poeta, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, a także nauczyciel akademicki i publicysta. Autor wielu dzieł literackich: powieści, opowiadań, tomików poetyckich, sztuk teatralnych, esejów, recenzji i wywiadów. W 2007 r. został wyróżniony nagrodą im. Józefa Mackiewicza za tom opowiadań kresowych pt. "Nienawiść". Opowiadania te stanowią kanwę filmu Smarzowskiego „Wołyń”. Trylogia kresowa Srokowskiego zdobyła duży rozgłos. Tom I tej trylogii, “Ukraiński kochanek”, znalazł się w plebiscycie Polskiego Radia wśród 10 najważniejszych książek 25 - lecia RP. Prezentowany na spotkaniu tom “Dobijcie nas, tylko nie kłamcie”, to zbiór esejów, felietonów, artykułów i wywiadów, które mierzą się z problematyką historyczną i odpowiadają na pytanie, co się z nami, Polakami, dzisiaj dzieje. Książka pozwala nam lepiej zrozumieć nasz kraj i siebie samych.
 
 
 
 
W części muzycznej Magdalena Gąsior (skrzypce):
 

Magister skrzypiec, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Profesora Krzysztofa Bruczkowskiego oraz Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie w klasie Profesora Massimo de Bonfils. Laureatka konkursów skrzypcowych w Polsce i zagranicą, m. in: III miejsca w V Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. E. Ysaya w Zell an der Prahm w Austrii (wrzesień 2008 r.), I miejsca w Międzynarodowym Konkursie im. L. Mugnone w Caserta we Włoszech (czerwiec 2014r.) oraz 2 miejsca w I Międzynarodowym konkursie skrzypcowym im. H. W. Ernsta i K. Szymanowskiego we Wrocławiu (maj 2007). Uczestniczka kursów mistrzowskich u takich profesorów jak: dr Zbigniew Pilch, prof. Michał Grabarczyk, prof. Magdalena Rezler-Niesiołowska, mgr Agata Szymczewska, prof. Florin Croitoru, prof. Ernst Kovacic or prof. Eliot Lawson. Laureatka wielu programów stypendialnych m.in.: w Rzymie (program stypendialny „Laziodisu”), w Warszawie (program Instytutu Adama Mickiewicza), we Wrocławiu (stypendium artystyczne Prezydenta miasta Wrocław oraz stypendium Rektora dla najlepszych stydentów). Solistka i kameralistka podczas koncertów w Polsce, Austrii, Niemczech i we Włoszech.
 
W programie:

H. Wieniawski - Kaprys nr 7 "La Cadenza"
H. Wieniawski - Kaprys nr 4 "Le Staccato"
E. Ysaye - Sonata nr 6
 
Początek o godzinie 18:00 

Czas: 7 kwietnia (piątek) 2017 roku o godz. 18.00
Miejsce: Klub Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 10, Wrocław

Wstęp wolny. Zapraszamy

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się