"Strefa interesów", Martin Amis - 27.02 na rynku, film na podstawie powieści 8 marca w kinach!

"Strefa interesów", Martin Amis - 27.02 na rynku, film na podstawie powieści 8 marca w kinach!

"Strefa interesów", Martin Amis - 27.02 na rynku, film na podstawie powieści 8 marca w kinach!

Udostępnij

27 lutego trafi na rynek powieść Martina Amisa pt. Strefa interesów. To poprawione (m. in. zmodyfikowana okładka) wydanie tej książki (pierwsze pojawiło się w 2015 roku). 8 marca z kolei wejdzie na ekrany kin film na podstawie Strefy…       

 

Golo Thomsen, oficer SS, zakochuje się w Hannah Doll, żonie komendanta obozu koncentracyjnego. Paul Doll dowiaduje się prawdy i obojgu grozi wielkie niebezpieczeństwo. Doll knuje intrygę, w której jedną z głównych ról ma odegrać niejaki Szmul – więzień obozu. To tylko powierzchnia, pod którą kotłuje się hitlerowska noc Walpurgi.

Amis mierzy się w tej powieści z jedną z największych tragedii nowożytnego świata. Powojenny finał jest nie mniej poruszający niż tło akcji – obóz koncentracyjny. Rzecz o banalności zła, o granicach jego akceptacji,  wreszcie o tym, czy – pięknie opisana, niemal wirtualna w tak nieludzkiej scenerii – miłość może przetrwać w normalnym świecie. Mistrzowska proza, prowokacyjny, subtelny humor, godne świetnego pisarza drążenie granic nieopisywalnego.

Strefa interesów w reżyserii Jonathana Glazera została nagrodzona Grand Prix canneńskiego Festiwalu Filmowego. Ta polsko-brytyjsko-amerykańska koprodukcja była nominowana w trzech kategoriach do Złotych Globów i uzyskała pięć nominacji do Oscara 2024.

Kilka słów o autorze:

„Times” zalicza Martina Amisa (1949–2023) do grona największych powojennych pisarzy brytyjskich. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Bookera. Pozostając m.in. pod wpływem swojego ojca, Kingsleya Amisa, zainspirował nowe pokolenie pisarzy, w tym Zadie Smith.  Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się następujące powieści Martina Amisa: Sukces, Nocny pociąg, Martwe dzieci, Lionel Asbo. Raport o stanie państwa i Opowieść wtajemniczonego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się