Sukces 4. Gdańskich Targów Książki

Sukces 4. Gdańskich Targów Książki

Sukces 4. Gdańskich Targów Książki: “Odwiedziło je minimum 30 tysięcy osób.

Udostępnij

Gdańskie Targi Książki od czterech edycji łączą w sposób niezwykle celny ambicje kulturalne z biznesowymi. Pomimo pandemicznego przestoju i zawirowań lokalowych, impreza rozwija się, a ten rok okazał się najbardziej udany z dotychczasowych - oceniają targowy weekend (16 do 18 września) organizatorzy i odwiedzająca tłumnie przestrzeń ECS publiczność.

Gdańskie Targi Książki odbywały się w tym roku w przestrzeni Europejskiego Centrum Solidarności. - Odwiedziło nas minimum 30 tysięcy osób. To największa frekwencja z dotychczasowych - mówi Przemysław Czaja, koordynator programowy wydarzenia.
 

4. Gdańskie Targi Książki odbywały się w tym roku od 16 do 18 września. Z powodu rosnącego zainteresowania - podczas pierwszej edycji odwiedziło je 13 tys. osób, a rok później 16 tysięcy - trzecią edycję zorganizowano nie, w przyjaznych murach siedziby Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, lecz w profesjonalnej, przystosowanej do pandemicznych warunków przestrzeni AmberExpo. Nie był to - jak się okazało - doby ruch, ale jedyny możliwy. Odległość od centrum, fatalna pogoda i lęk przed zachorowaniem uszczuplił liczbę odwiedzających. Na szczęście w tym roku po kolejnej zmianie lokalizacji - tym razem organizatorów przygarnęło Europejskie Centrum Solidarności - miłośnicy książek powrócili z nawiązką.

Już pierwszego dnia wydać było ogromne zainteresowanie, a w sobotę alejki pomiędzy stoiskami przypominały chwilami Monciak w upalne lato, ale nikt nie narzekał. Przeciwnie.

- Dokładną liczbę będziemy nieco później, ale odwiedziło nas minimum 30 tysięcy osób. To największa frekwencja z dotychczasowych - zapewnia Przemysław Czaja, koordynator programowy wydarzenia.  

Wejście do Europejskiego Centrum Solidarności było bezpłatne, a fanom literatury zaoferowano ofertę aż 70 wystawców, którzy część stoisk ze sobą współdzielili. Do tego bogaty i bardzo interesujący program kulturalny - ponad 50 spotkań z pisarzami oraz debat,  pokazów filmowych, warsztatów, czytanie performatywne i teatr dla dzieci. 

- Niektóre wydarzenia odbywały się w tym samym czasie, ale spotkania z biblioteki ECS transmitowano na żywo na profilu FB ECS oraz portalu gdansk.pl i są do odtworzenia - tłumaczy Czaja.

Transmisje z trzeciego dnia spotkań autorskich i debat Tutaj oglądaj


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się