Sukces drugich Gdańskich Targów Książki

Sukces drugich Gdańskich Targów Książki

Sukces drugich Gdańskich Targów Książki

Udostępnij

W niedzielę 31 marca zakończyła się trwająca od 29 marca druga edycja Gdańskich Targów Książki. Odwiedziło je 16 tys. osób. – To zadanie dla samorządowców, żeby kulturę czytelniczą wspierać – mówiła prezydent miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Pani prezydent wzięła udział w debacie o czytelnictwie i jego wpływie na demokrację, która zgromadziła komplet widzów w Sali Kameralnej klimatycznego budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na wyspie Ołowianka na Starym Mieście w Gdańsku. W tej debacie uczestniczył też literaturoznawca prof. Tomasz Swoboda z Uniwersytetu Gdańskiego oraz islandzki pisarz Hallgrimur Helgason.

– Chcielibyśmy, aby nasze targi stały się trzecie po względem znaczenia, po Warszawie i Krakowie – powiedział Bibliotece Analiz Paweł Szopowski, współorganizator gdańskiej imprezy. – Ludzie bardzo chętnie przychodzą na spotkania i widzimy, że jest to potrzebne, że czytelnicy mają potrzebę rozmawiania i słuchania o książkach oprócz samego czytania – dodała Magda Kalisz, druga współorganizatorka gdańskiej imprezy.

Strzałem w dziesiątkę okazało się zaproszenie zagranicznego gościa, jakim była literatura Islandii. Do Gdańska przyjechała ekipa pisarzy z tego kraju, a islandzcy autorzy uczestniczyli w szeregu interesujących spotkaniach, podczas oficjalnego otwarcia Targów, które odbyło się na stoisku Islandii, przemawiał ambasador Martin Eyjólfsson. Największą gwiazdą targów stał się Jacek Godek, tłumacz z języka islandzkiego, który był nie tylko inicjatorem tego przedsięwzięcia, ale niezwykle pracowicie uczestniczył we wszystkich spotkaniach z gośćmi z Islandii.

W drugiej odsłonie gdańskiej imprezy wystawienniczej wzięło udział 68 wystawców na 80 stoiskach. Większość była bardzo zadowolona z poziomu sprzedaży, który przekraczał zeszłoroczne wyniki.

Organizatorzy już zapowiadają, że przyszłoroczna impreza będzie jeszcze większa, co będzie wymagało zmiany lokalizacji.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się