Sukces Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2019

Sukces Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2019

Sukces Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2019

Udostępnij

Ponad 12 tysięcy uczestników, ogłoszenie laureatów Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2018, prawie tysiąc dzieci na warsztatach kreatywnych oraz pełna frekwencja na spotkaniach autorskich. Tak wyglądała 3. edycja Targów Książki Dziecięcej, które odbyły się w weekend 6-7 kwietnia w Centrum Praskim Koneser.

Literatura dziecięca ma się dobrze i przyciąga tłumy młodych czytelników i ich rodziców. Taki wniosek płynie z sukcesu 3. edycji Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, podczas których ogłoszono trzy Najlepsze Książki Dziecięce roku 2018. Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka zorganizowany został po raz dziesiąty. Specjalistki od literatury dziecięcej: Dorota Koman, Ewa Gruda, Ewa Świerżewska, psycholog dziecięca – dr Aleksandra Piotrowska i historyk sztuki – Ewa Solarz, oceniły zgłoszone książki pod względem literackim, ilustracyjnym, merytorycznym, a także edukacyjnym. Laureatów wyłonionych w internetowym głosowaniu ogłosiła podczas sobotniej gali Katarzyna Pakosińska w towarzystwie Przecinka i Kropki.
 
 
Tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej w kategorii do lat 5 zdobył „Pan Kuleczka. Skarby" (Media Rodzina) autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej. W kategorii 6-8 lat zwyciężyła niezwykle potrzebna i mądra książka, napisana i zilustrowana przez Olę Woldańską-Płocińską – „Zwierzokracja" (Papilon). W kategorii publikacji skierowanych dla starszych dzieci (9-12 lat) laur otrzymała pozycja „ Bez piątej klepki" (Bajka) autorstwa Marcina Szczygielskiego, zilustrowana przez Magdę Wosik.
 
 
W Targach Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2019 wzięło udział ponad 12 tysięcy odwiedzających. Dzieci uczestniczyły w 60 warsztatach, podczas których bawiły się i uczyły, wcielały się w astronautów, gwiazdy muzyki, dziennikarzy i konstruktorów robotów. W czasie kiedy maluchy spędzały twórczo czas, rodzice uzupełniali domowe biblioteczki. W tym roku wystawiło się ponad 70 wydawnictw. Na targowej scenie odbyło się mnóstwo spotkań autorskich, m.in. z brytyjską pisarką Holly Webb, Adamem Wajrakiem czy Michałem Rusinkiem. Możliwość porozmawiania z Andrzejem Maleszką czy Szymonem Radzimierskim była dla dzieci ogromnym przeżyciem i dostarczyła mnóstwo wrażeń i niesamowitych wspomnień. Aktywności na scenie uzupełniły spektakl „Szewczyk Dratewka – bajka do zjedzenia", przedstawienie o tolerancji „Elmer – słoń w kratkę" i finałowy koncert zespołu „Budyń Julka Tuwima", podczas którego mniejsze i większe dzieci szalały pod sceną. W pięciu strefach warsztatowych mali uczestnicy mieli okazję spotkać swoich ulubionych bohaterów i twórczo spędzić czas w towarzystwie rówieśników. Wysoka frekwencja oraz pozytywne komentarze zarówno od dzieci jak i rodziców są kolejnym dowodem na to, że dobre ilustracje i wartościowe treści mają ogromne znaczenie. Jak mówi sam Marcin Szczygielski – Czytać książki dzieciom trzeba, ponieważ czytanie to rodzaj siłowni dla mózgu i wyobraźni. Czytając i wyobrażając sobie opisane historie, my trenujemy nasze własne uczucia, emocje i nasz własny umysł.
 

 * liczba na podstawie ewidencji wejściówek przy wejściu.

 

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka na Facebook

www.przecinekikropka.pl

 

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

 

Patroni medialni: Co Jest Grane 24, Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Dzieciom, Nick Jr., National Geographic Kids, Kukbuk, Qlturka, Fundacja Kosmos dla Dziewczynek

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się