Wirtualne Targi Książki z rekordowym zainteresowaniem

Wirtualne Targi Książki z rekordowym zainteresowaniem

Sukcesy kultury w sferze online. Wirtualne Targi Książki z rekordowym zainteresowaniem

Udostępnij

1,2 miliona widzów na 60 spotkaniach autorskich, 650 tysięcy wizyt na stronie targów i przy stoiskach wydawców, ponad ćwierć miliona kupionych książek. Takie rekordowe wyniki osiągnęły 2. Wirtualne Targi Książki organizowane przez Empik.

Zakończone w niedzielę Wirtualne Targi Książki potwierdziły status najważniejszego wydarzenia literackiego jesieni. Podczas 12 dni zaprezentowano kilkaset premier książkowych, czytelnicy mogli skorzystać z rabatów nawet do 60% na tysiące tytułów, a także porozmawiać z ulubionymi polskimi i zagranicznymi pisarzami. Sukces jesiennej edycji Targów potwierdza, że kulturalne wydarzenia online w obecnej sytuacji są atrakcyjną i coraz bardziej pożądaną alternatywą dla stacjonarnych spotkań.

- Nasi odbiorcy bardzo dobrze odnaleźli się w tej przestrzeni. Poszczególne strefy tematyczne – Apostrof, Przecinek i Kropka oraz #sieczyta – wraz z wirtualnymi stoiskami wydawców zgromadziły przed ekranami komputerów i smartfonów aż 650 tysięcy odbiorców - Michał Tomaniak, dyrektor Działu Książka w Empiku.

Ponad ćwierć miliona kupionych książek

Podczas drugiej edycji Wirtualnych Targów Książki odwiedzający kupili 270 tysięcy egzemplarzy książek, a więc o 125% więcej niż podczas wiosennej odsłony wydarzenia. Największą popularnością cieszyły się tytuły dla dzieci i młodzieży, literatura obyczajowa oraz książki dla czytelników o mocnych nerwach, czyli thrillery, kryminały i powieści sensacyjne. Silnym trendem pozostaje także rosnące zainteresowanie książkami cyfrowymi. W porównaniu do wiosennej edycji liczba sprzedanych e-booków i audiobooków wzrosła niemal o 50%.
Najchętniej zamawianym tytułem wśród odwiedzających targi okazały się „Grube Wióry” (Agora), debiutancka powieść jednego z najpopularniejszych polskich stand-uperów, Rafała Paczesia. Na kolejnych miejscach zestawienia uplasowały się: nowa książka kucharska Jamiego Olivera – „7 sposobów” (Insignis), reportaż Anity Werner i Michała Kołodziejczyka „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka” (SQN) oraz poradniki dla młodzieży: „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” (Insignis) Dean Burnett i „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem” (Agora) autorstwa Przemka Staronia, Nauczyciela Roku 2018.
 
Zaangażowana publiczność na 60 spotkaniach autorskich
 
Wirtualne targi były także okazją do rozmów z polskimi i zagranicznymi pisarzami na temat ich twórczości i premierowych tytułów. 60 spotkań autorskich online, organizowanych na profilach Empiku na Facebooku i Instagramie, zgromadziło 1,2 miliona widzów. Posty ze streamingami uzyskały rekordowy zasięg 6,3 miliona użytkowników obydwu portali i zachęciły widzów do komentowania, udostępniania czy polubień. Łącznie widzowie pozostawili ponad 145 tysięcy takich reakcji.
Największą, ponadstutysięczną widownię, przyciągnęła rozmowa z Rafałem Paczesiem, debiutującym powieścią „Grube wióry” (Agora). Aż 83 tysiące osób wzięło udział w spotkaniu z Wojciechem Mannem poświęconemu osobistej książce „Głos” (Znak). Trzecią najchętniej oglądaną relacją było spotkanie z Wojciechem Chmielarzem o kryminalnej powieści „Prosta sprawa” (Marginesy), do którego dołączyły 64 tysiące użytkowników.
 
Wirtualne Targi Książki są kolejną inicjatywą Empiku wychodzącą naprzeciw sytuacji pandemicznej, która szczególnie mocno uderzyła w branżę kulturalną. Już w marcu Empik rozpoczął serię spotkań z twórcami #premieraonline, a w kolejnych miesiącach rozszerzył wirtualne wydarzenia o koncerty na żywo oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci.
 
 
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się