Svět knihy w Pradze: spotkania z polskimi pisarzami, prezentacja książek i katalogów

Svět knihy w Pradze: spotkania z polskimi pisarzami, prezentacja książek i katalogów

Svět knihy w Pradze: spotkania z polskimi pisarzami, prezentacja książek i katalogów

Udostępnij

W Pradze na Międzynarodowych Targach Książki Svět knihy na polskim stoisku, współorganizowanym przez Instytut Książki i Instytut Polski w Pradze, odbywa się prezentacja polskich książek przedstawionych w katalogach „New Books from Poland” oraz „Polish Books for Children & Young Adults”.

Na stoisku można kupić czeskie wydania książek autorstwa polskich pisarzy, jak również książki w oryginalnej wersji językowej. Ponadto mnóstwo tytułów po czesku znaleźć można na stoiskach czeskich wydawców.

Program prezentacji polskiej literatury cieszy się też dużym zainteresowaniem mediów czeskich. Na kanale informacyjnym Czeskiej Telewizji – ČT24 wyemitowany został obszerny materiał dotyczący polskiej części praskich targów i festiwalu: www.ceskatelevize.cz (od 9:13).

Jack Fairweather, brytyjski reportażysta, autor książki „Ochotnik. Prawdziwa historia tajnej misji Witolda Pileckiego“ został zaproszony do popularnego programu Czeskiej Telewizji „Hyde Park”. Podczas spotkania z czytelnikami zdradził, że na podstawie książki zostanie wyprodukowany film poświęcony postaci rotmistrza.

Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się spotkania z Witoldem Szabłowskim, Tomaszem Rożkiem i Martyną Bundą. Wszystkie odbyły się w sobotę. Polscy twórcy prezentowali się wraz z czeskimi autorami: Tomasz Rożek z Václavem Cílkiem – geologiem, klimatologiem i filozofem, Martyna Bunda z czeską pisarką Karin Lednicką, autorką poczytnej dwuczęściowej powieści „Šikmý kostel”, spotkanie z Witoldem Szabłowskim poprowadził popularny czeski dziennikarz i muzyk Petr Vizina. Wręczone zostały nagrody laureatom konkursu na komiks inspirowany twórczością Stanisława Lema.

W sobotę wieczorem na scenie Gauč ve Stromovce odbył się ciepło przyjęty przez publiczność czeską koncert zespołu Hańba! Słuchacze zostali uraczeni mieszanką muzyki punkowej, folkowej, klezmerskiej do tekstów poetów międzywojnia.

Warto dodać, że w okresie targowym ukazał się specjalny dodatek do czasopisma „Echo” poświęcony polskiej literaturze i kulturze współczesnej.

Dziś jeszcze spotkania z ilustratorem książek dla dzieci Maciejem Szymanowiczem oraz z historykiem Rafałem Łatką, współautorem biografii kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się