Światowy Dzień Książki! Z tej okazji spotkanie z Wojciechem Chmielarzem i możliwość wygrania pół tysiąca książek dla dzieci
Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt przeszedł do historii jako zapalony czytelnik, który pochłaniał średnio jedną książkę dziennie. Choć większości moli książkowych trudno byłoby osiągnąć taki wynik, statystyki z ostatniego roku dostarczają ważnego powodu do świętowania podczas Światowego Dnia Książki – czytamy dużo chętniej.
W samym Empiku przez rok pandemii czytelnicy sięgnęli po 21,3 mln książek. To ponad dwukrotnie więcej niż liczy zbiór Biblioteki Narodowej. Najwięcej egzemplarzy trafiło w ręce dzieci, co stanowi dobrą prognozę na przyszłość. Jak przekonują eksperci, miłością do czytania najłatwiej zapałać w pierwszych latach życia, dlatego 23 kwietnia rusza konkurs, w którym można wygrać łącznie pół tysiąca książek dziecięcych. Empik przygotował też okazjonalne promocje.
Święto czytelników – mniejszych i większych
Kryminał zadebiutuje w aplikacji Empik Go już 22 kwietnia. W obsadzie znaleźli się m.in. Krzysztof Zalewski, Cezary Pazura i Aleksandra Popławska. Dzień po premierze, w Światowy Dzień Książki, odbędzie się spotkanie autorskie z udziałem Wojciecha Chmielarza oraz Filipa Kosiora, który w produkcji audio odgrywa rolę narratora opowieści. Transmisja na żywo od godz. 18:00 na stronie Facebook.com/Empikcom.
– Rodzice są wzorem dla dzieci. Gdy oni spędzają wolny czas czytając, dzieci zauważają, że jest to dobry sposób na relaks i chcą spróbować tego samego. Gdy pójdą z rodzicami na wycieczkę do biblioteki lub księgarni, chętnie poszukają interesujących je pozycji. A to zapewne spotka się z aprobatą rodziców – przekonuje ekspertka.
Z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Książki, w salonach Empik w całej Polsce tradycyjnie już startuje promocja „3 za 2”, umożliwiająca zakup trzech dowolnie wybranych książek w cenie dwóch. Na platformie Empik.com rabaty sięgają -40%, a przy zakupie trzech tytułów klienci mogą liczyć na dodatkową zniżkę -10%. Oferty obowiązują do 25 kwietnia i pozwalają zaopatrzyć się zarówno w literackie premiery, jak i w pozycje, które od dawna widnieją na osobistych listach „do przeczytania”.
– Jak zorientować się na tym
bardzo bogatym rynku książki? Posłuchać rekomendacji tych, którzy wiedzą o nich więcej. Dzisiaj przy swobodnym dostępie do Internetu, możemy przejrzeć strony najrozmaitszych fundacji, konkursów czy plebiscytów, w których fachowcy podpowiadają nam książki dobre dla dzieci w określonym wieku. Pomocą mogą służyć też księgarze i pracownicy bibliotek. Weźmy tylko pod uwagę także to, że każdy człowiek, również dziecko, ma swoje osobiste preferencje, które powinniśmy uwzględniać
– radzi dr Piotrowska, jedna z jurorek w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2020 roku „Przecinek i Kropka”.