Święto Wolnych Książek

Święto Wolnych Książek

Święto Wolnych Książek

Udostępnij

Dwunastego czerwca obchodzone jest Święto Wolnych Książek. Fundacja Bookcrossing Polska zachęca szkoły, uczelnie, środowiska kultury, urzędy, jak również wszystkich aktywnych i kreatywnych czytelników do współtworzenia tego dnia.

Idea imprezy narodziła się w 2003 roku i ma na celu promowanie czytelnictwa. Bookcrossing pozwala „dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu, umożliwia śledzenie wędrówki książek, gdyż dzięki internetowemu systemowi monitoringu stwarza możliwość obserwowania drogi uwolnionego tomu. Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą, budowanie więzi między czytelnikami, skuteczny sposób integracji” – czytamy na stronie internetowej Fundacji.

Fundacja zapewnia wsparcie promocyjne, plakaty, etykiety, udziela wszelkich informacji w przygotowaniu wydarzenia.

Aktualnie po 132 krajach podróżuje 12.861.068 mln tomów, które uwolniło ponad 1,9 mln czytelników (dane z dn. 27.04.2019).

W polskim serwisie bookcrossing.pl zarejestrowało się 61 tysięcy 498 użytkowników, a w oficjalnym obiegu jest 315 236 książek (inf. z 27.05.2019). Zarejestrowanych jest 20.104 tys. półek i regałów bookcrossingowych, na których można zostawić książki lub je stamtąd wypożyczyć. Funkcjonują w bibliotekach, instytucjach kulturalnych i oświatowych, klubach młodzieżowych, biblioteczkach plenerowych, pubach i restauracjach, ośrodkach zdrowia, centrach handlowych czy na szlakach turystycznych.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się