Synergia słowa i działania”. Konferencja naukowa na Uniwersytecie Pedagogicznym pod patronatem Instytutu Książki

Synergia słowa i działania”. Konferencja naukowa na Uniwersytecie Pedagogicznym pod patronatem Instytutu Książki

Synergia słowa i działania”. Konferencja naukowa na Uniwersytecie Pedagogicznym pod patronatem Instytutu Książki

Udostępnij

Zakończyła się właśnie dwudniowa konferencja naukowa „Synergia słowa i działania. Współczesne praktyki czytania, animacji  i współtworzenia kultury czytelniczej” na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Organizatorami wydarzenia były Instytut Filologii Polskiej i Instytut Nauk o Informacji. Instytut Książki objął konferencję patronatem honorowym.

 

 

 

 

 

 

Celem konferencji była tytułowa synergia, czyli spotkanie osób zajmujących się czytelnictwem w sposób akademicki i praktyków promujących czytelnictwo w ramach różnych projektów i inicjatyw. Oprócz pracowników naukowych i osób z instytucji kultury w wydarzeniu uczestniczyli studenci polonistki, bibliotekoznawstwa i informacji naukowej.

Gabriela Dul, koordynatorka projektów bookstartowych Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, opowiadała o kampanii i naszych działaniach w kontekście projektów bookstartowych na świecie (główne założenia, skala, różnorodność ze względu na specyfikę polityki kulturalne i potrzeby społeczne), odwołując się też do badań, które w zeszłym roku przeprowadziliśmy na pięciolecie kampanii i rezultatów jej realizacji.

Ponadto na konferencji poruszano tematy dotyczące bieżących problemów: od książek pomagających dzieciom zrozumieć wojnę i poradzić sobie ze strachem, przez terapeutyczne funkcje lektury, po metody aktywnego czytania z dziećmi, które oddziałują na wszystkie zmysły i rozwijają kreatywność.

Zobacz galerię zdjęć:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się