Jedność - Dzień dziecka
Big Book Cafe. kwiecień 2018

Big Book Cafe. kwiecień 2018

Szalony kwiecień w Big Book Cafe

Udostępnij

Powraca Stand-up Literacki, w tym sezonie pod hasłem „Książki wszech czasów”. Pisarze i dziennikarze, zamiast walczyć z tekstami, poznają tajniki parzenia latte  i cappuccino, pojawi się Andrzej Franaszek z opowieścią o monumentalnym dziele „Herbert. Biografia”. A także: premiera wiosennego, odświeżającego menu oraz inwazja (nie tylko literackich) gwiazd.

Powracamy z jednym z ulubionych wydarzeń naszej publiczności – Stand-upem Literackim. W tym sezonie zaglądamy do książek wszech czasów, przypomnimy m.in.: „Tango” Mrożka, „Ferdydurke” Gombrowicza czy „Potop” Sienkiewicza. Jako pierwszy wystąpi Wojciech Kuczok w stand-upie pod tytułem „Tango, czyli raport o stanie świata” – czwartek, 26 kwietnia, 20.00 (bilety – 15 pln). Na scenie, oprócz ducha Sławomira Mrożka będą mu towarzyszyć Antoni Pawlicki i Rafał Królikowski w rolach Artura i Edka, zagra duet muzyczny Radex i Bisz.
Jeśli mowa o literackich eksperymentach, tylko w Big Book Cafe w role kucharzy, kelnerów, baristów oraz księgarzy wcielą się pisarze: Katarzyna Puzyńska, Wojtek Chmielarz, Agata Passent oraz dziennikarze Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska oraz Maciej Ulewicz. W ten sposób w najlepszym towarzystwie możecie celebrować z przymrużeniem oka Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W czasie Weekendu Księgarń Kameralnych, który w tym roku współtworzy Big Book Cafe, czeka nasprawdziwy  maraton herbertowski – zaczynamy w piątek (20 kwietnia, 19.00, wstęp wolny) od aktorskiego czytania wybranych utworów poety. Dzień później (sobota, 21 kwietnia, od 18.00, wstęp wolny) zapraszamy do wysłuchania fragmentów premierowej książki Andrzeja Franaszka, spotkanie z autorem, a nawet na wyjątkową serię „szybkich randek” z autorem biografii Herberta. W ten wyjątkowy weekend spotkacie u nas również Mariusza Bonaszewskiego, Marcina Czarnika, Łukasza Simlata i Łukasza Garlickiego.

Zapraszamy także na drugie z serii spotkanie z Katarzyną Tubylewicz, która powraca z elektryzującą opowieścią o literackim południu Szwecji (w piątek, 6 kwietnia, 19.00). To kolejna opowieść z cyklu „Reportaże na głos”. Tym razem poznamy m.in. historię Selmy Lagerlöf, pierwszej laureatki Literackiej Nagrody Nobla.

Pełny repertuar kwietnia dostępny jest na stronie bigbookcafe.pl/repertuarKomentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się