Szczepan Twardoch w finale EBRD Literature Prize

Szczepan Twardoch w finale EBRD Literature Prize

Szczepan Twardoch w finale EBRD Literature Prize

Udostępnij

Angielski przekład Króla Szczepana Twardocha znalazł się w ścisłym finale czwartej edycji międzynarodowej nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Autorem tłumaczenia, które ukazało się pod tytułem The King of Warsaw, jest Sean Bye.

Obok Króla Twardocha szanse na laur mają także powieści The Pear Field Niny Ektimishvili (przetłumaczona z gruzińskiego przez Elizabeth Heighway) i Mr K Released Matei Visnieca (przełożona z rumuńskiego przez Jozefina Komporaly). 

Do EBRD Literature Prize zgłaszać można książki autorstwa pisarzy pochodzących z prawie czterdziestu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, które przetłumaczone zostały na język angielski. Główna nagroda wynosi 20 tys. euro i jest dzielona między autora i tłumacza.

Pierwsza edycja nagrody odbyła się przed trzema laty, a laureatami zostali turecki pisarz Burhan Sönmez, autor książki Stambuł, Stambuł (w Polsce wydanej przez oficynę Książkowe Klimaty), oraz tłumacz Ümit Hussein. Dwa lata temu zwyciężyli Hamid Ismailov i tłumacz jego powieści The Devil’s Dance Donald Rayfield, a przed rokiem Grigory Kanovich i tłumacz jego powieści Devilspel Yisrael Elliot Cohen.

Listę nominowanych znaleźć można na stronie nagrody.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się