Sztuka Opowiadania o Kandydzie

Sztuka Opowiadania o Kandydzie

Sztuka Opowiadania o Kandydzie

Udostępnij

Kandyd to znana historia. Opowieść o człowieku płynącym pieskiem przez ocean egzystencji, a również zupełnie tym samym stylem przez ocean całkiem prawdziwy. Wiele współczesnych rzeczy jest w tej krótkiej starej powiastce.

27 lutego na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury zmierzą się z nim w ramach uzupełnienia Festiwalu Sztuki Opowiadania „Mito/logie”- Małgorzata Litwinowicz i Jolanta Kossakowska - autorki spektaklu: Kandyd, czyli Optymizm.

Przygody Kandyda to opowieść o człowieku płynącym pieskiem przez ocean egzystencji, a również zupełnie tym samym stylem przez ocean całkiem prawdziwy. To opowieść o uporczywej wierze w rozum, której to racji świat z uporem zaprzecza; o losie, rewolucjach, władzy i katastrofach natury. To romans i czarny humor oraz wielka pochwała przyjaźni. Wiele współczesnych rzeczy jest w tej krótkiej starej powiastce.

Pierwsze jest chyba pytanie, które stawiają autorki: czy oby naprawdę żyjemy w najlepszym ze światów? Nawet jeśli odpowiedź nie wypada najlepiej, a przeświadczenie o indywidualnej sprawczości i naszym wpływie na kształt tego świata jest potężnym złudzeniem – trzeba uprawiać nasz ogródek. O tym opowiemy.
 
Spektakl stanowił część programu zeszłorocznej, 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania „Mito/logie”, którego współorganizatorami byli: Mazowiecki Instytut Kultury i Stowarzyszenie „Grupa Studnia O”. Spektakl nie mógł się jednak odbyć w jesiennym terminie, ale jest szansa obejrzenia go 27 lutego o godz. 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury.
Za scenariusz i opowieść na podstawie utworu Woltera "Kandyd, czyli optymizm" w tłumaczeniu Tadeusza Boya - Żeleńskiego odpowiada Małgorzata Litwinowicz, a za kompozycje, muzykę instrumentalną i śpiew - Jolanta Kossakowska.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się