Wystawa: Książka Mojego Życia

Wystawa: Książka Mojego Życia

Takiej wystawy jeszcze nie było! Czytelnicy i bibliotekarze mówią o książkach swojego życia

Udostępnij

Wystawa, w której czytelnicy mówią o ważnych dla nich dziełach, to coś więcej niż tylko rekomendacje lekturowe. Ponad 70 uczestników przedsięwzięcia (m.in. z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha, ale także np. z Prusic, Wąsosza, Ostroszowic, Pobiela i Płosek) pozwoliło, by inni zanurzyli się w świat ich osobistych odczuć i poznali literaturę z nieco innej – bardziej intymnej – strony.

Z pozoru proste pytanie o najistotniejszy do tej pory przeczytany tekst i prośba o wykonanie fotografii z książką zaowocowały projektem stanowiącym wymianę myśli na wielu poziomach, łączącym w sobie cechy sondy, wywiadu i ekspozycji fotograficznej.

Poprzez oddanie głosu „zwykłym" ludziom możliwe było uzyskanie wypowiedzi szczerych i pozbawionych zbędnej nonszalancji. Każda historia jest wyjątkowa, za każdym wyborem kryje się coś innego. Swoimi czytelniczymi doświadczeniami dzielą się dzieci i seniorzy; mieszkańcy miast i małych miejscowości; ci, którzy w literaturze poszukują wyłącznie rozrywki i ci, dla których to lek na trudy życia. Znajdziemy tu nostalgiczne podróże w przeszłość, odpowiedzi na pytania egzystencjalne, motywatory do działania, bestsellery i książki zapomniane oraz szereg innych pozycji, z których każda ma szczególną wartość ze względu na rolę, jaką odegrała w czyimś życiu.
 
Wśród zdjęć pojawiły się najróżniejsze sposoby fotografowania się z książką: są tradycyjne portrety, obok nich typowe selfie albo sleeveface, a także zdjęcia, które wykorzystują motyw charakterystyczny dla wybranego dzieła.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii pod Plafonem Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej od 7 sierpnia do 30 września 2017 r. Ekspozycję zorganizowano z okazji Światowego Kongresu IFLA (Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich), który odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 19-25 sierpnia 2017 r.

Książka Mojego Życia
Wystawa w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu
7 sierpnia – 30 września 2017

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się