TaniaKsiazka.pl – e-commerce, który budzi największą sympatię w Polsce

TaniaKsiazka.pl – e-commerce, który budzi największą sympatię w Polsce

TaniaKsiazka.pl – e-commerce, który budzi największą sympatię w Polsce

Udostępnij

Największą popularnością wśród polskich internautów cieszy się Ceneo, a największą sympatią TaniaKsiazka.pl. Media najczęściej wspominają o Allegro i Amazonie. Aż 40 proc. wypowiedzi na temat serwisów sprzedających online pochodzi z Twittera – wynika z najnowszej analizy polskiego e-commerce przeprowadzonej przez SentiOne.

SentiOne, polska firma zajmująca się m.in. monitoringiem internetu z wykorzystaniem zaawansowanej sztucznej inteligencji, sprawdziła, które e-sklepy cieszą się największą popularnością wśród polskich Internautów. Analiza objęła okres od września 2021 do września 2022.

Pod względem całkowitej liczby wzmianek bezapelacyjnie numerem jeden jest serwis Ceneo, który został wymieniony w sieci 505,6 tys. razy. Niemal jedna czwarta wypowiedzi pochodzi z lipca tego roku. Na drugim miejscu uplasowało się Allegro z ponad 353,7 tys. wzmianek, a trzecie miejsce zajmuje Empik, o którym wspomniano 341,6 tys. razy.

Dalej znalazły się OLX (313,7 tys. wzmianek), Vinted (134,5 tys. wzmianek), Rossmann (105,2 tys. wzmianek), księgarnia TaniaKsiązka.pl (76,2 tys. wzmianek), Aliexpress (55,3 tys. wzmianek), Amazon (50,8 tys. wzmianek) i Shopee (36,4 tys. wzmianek).

Pod względem zasięgu pierwsze trzy miejsca zajmują Allegro, OLX i Empik. Nieco inaczej wygląda popularność platform pod względem wzmianek w mediach. Dominują Amazon i Allegro, pozostawiając innych daleko w tyle. We wrześniu, prawdopodobnie w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, znacząco podskoczyła liczba publikacji, których autorzy wspominali o Empiku.

Wojciech Łuszczyński, Head of Marketing w SentiOne, wskazuje, że taką samą zależność odnotowano w ubiegłym roku.

Natomiast jeśli chodzi o sympatię, to zdecydowanym zwycięzcą jest TaniaKsiazka.pl, niemal połowa wypowiedzi na jej temat ma pozytywny wydźwięk. Ta sympatia utrzymuje się konsekwentnie już od dłuższego czasu – wskazuje Łuszczyński.

I dodaje, że pierwszą pozycję pod względem pozytywnie nacechowanych wzmianek TaniaKsiazka.pl zajmowała również w opracowanym na początku roku rankingu najpopularniejszych marek w polskim internecie w 2021 r.

źródło: https://spidersweb.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się