Tarcza nie wystarcza, ratunek dla mediów lokalnych

Tarcza nie wystarcza, ratunek dla mediów lokalnych

Tarcza nie wystarcza, ratunek dla mediów lokalnych

Udostępnij

Polska prasa przeżywa obecnie wyjątkowy kryzys. Dziennikarze są zwalniani z pracy. Obniża się wynagrodzenia. Wydawcy zamykają tytuły prasowe, które funkcjonowały na rynku od dziesięcioleci.

Najboleśniej skutki kryzysu odczuwają media lokalne. Cierpią też małe redakcje. A przecież, zwłaszcza w tak trudnym momencie, w jakim znajduje się dziś Polska, szeroki dostęp do rzetelnych informacji ma kluczowe znaczenie!

Dlatego organizacje samorządu dziennikarskiego apelują o jak najszybszą pomoc i wsparcie.

Apelujemy do samorządów

Stowarzyszenie Polskich Mediów zwróciło się z listem do zarządów województw. Przedstawiliśmy w nim  ofertę  pomocy. Apelowaliśmy o zamawianie płatnych zleceń w lokalnych tytułach prasowych województw. Z tego tytułu wydawcy mogliby realizować ogłoszenia i komunikaty urzędów marszałkowskich przez cały 2020 rok. Czekamy na pozytywne odpowiedzi.

Tarcza nie obroni

Z kolei minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odniósł się do pisma Izby Wydawców Prasy. Nawołuje ono rząd do wprowadzenia rozwiązań ratujących rynek prasy. Minister przypomniał, że wydawcy mogą korzystać z rozwiązań tzw. tarczy antykryzysowej. Wyraził także chęć rozmów z przedstawicielami mediów. Wielu z nich określa te rozwiązania jako niewystarczające.

Zanim pojawi się realne wsparcie ze strony państwa, pomoc na przetrwanie tego trudnego czasu oferuje grupa inwestorów prywatnych. Członkowie grupy wywodzą się ze środowiska mediów.

Pomoc w zasięgu

Celem działania jest udzielanie pożyczek m.in. na rynku mediów. Grupa oferuje produkty finansowe, które są zwykłymi pożyczkami udzielanymi zainteresowanym pod zabezpieczenie na aktywach. Zabezpieczenie pożyczek jest konstruowane w sposób umożliwiający inwestorom kontrolowanie działań pożyczkobiorców na czas spłaty.

Możliwe jest udzielanie pożyczek w wysokości od 10.000 do 200.000 PLN. Pożyczki udzielane będą po przeprowadzeniu każdorazowo uproszczonej procedury w firmie pożyczkobiorcy.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt na mail wawa@polskiemedia.org


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się