Leipziger Buchmesse 2019,  Manga Comic-Con

Leipziger Buchmesse 2019, Manga Comic-Con

Targi Książki w Lipsku i Manga Comic-Con: co nowego?

Udostępnij

Republika Czeska, kraj będący gościem specjalnym  Targów Książki w Lipsku 2019, naznaczony burzliwą historią, obiecuje nam literackie i politycznie ekscytujące czytania i dyskusje. Ponad 70 nowych publikacji zostało przetłumaczonych na język niemiecki na potrzeby tegorocznej rezydencji, a teraz zostaną zaprezentowane w Lipsku. „Ahoj Leipzig” to ciepłe powitanie, z jakim nasz sąsiedni kraj zaprasza do nurkowania w książkowym morzu. Targi Książki w Lipsku są punktem kulminacyjnym czeskiego roku kulturalnego w krajach niemieckojęzycznych.
21-24 marca | Pawilon 4 stoisko 500 | www.ahojleipzig2019.de

Lata przemian. 1989/91. Europa Środkowa, Wschodnia i Południowo-Wschodnia 30 lat później Niemcy, Czechy, Węgry, Polska, Rumunia i Słowacja są głównym tematem pierwszej edycji trzyletniego programu federalnej Agencji Edukacji Obywatelskiej i Targów Książki w Lipsku. W ośmiu dyskusjach panelowych pisarze, dziennikarze, współcześni świadkowie i współtwórcy wydarzeń z sześciu krajów zastanowią się na Targach Książki w Lipskunad ideą i konsekwencjami wstrząsów społeczno-politycznych w Europie po 1989 r.   Opracowują także koncepcję wzmocnienia demokratycznych społeczeństw.

21-23 marca | www.leipziger-buchmesse.de/theyearsofchange

Warsztat

Nowe warsztaty na Targach Książki w Lipsku zachęcają szkoły i różne podmioty do otwartego dialogu, wypróbowania i dowiedzenia się, jak edukacja cyfrowa może funkcjonować jako wspólny projekt. Ciekawość, pragnienie odkrywania i eksperymentowania jest w każdym z nas. Warsztaty oferują odpowiednią przestrzeń do promowania kreatywnego myślenia i zdobywania pomysłów na takie tematy, jak film, muzyka, słuchowiska radiowe, dziennikarstwo i wiele innych.

21-24 marca | Warsztaty, hala 2, stoisko A501 | www.leipziger-buchmesse.de/Bildung/Programmuebersicht/Politik-Medienbildung

Democracy Slam

W ramach Targów Książki w Lipsku po raz drugi scena zostanie prezygotowana scena na konkurs słów prawdziwych. Pod okiem doświadczonych slamerów dzieci i młodzież opracowują własne teksty wspólnie z Federalną Agencją Edukacji Obywatelskiej. Nowość w tym roku: przygotowanie tekstów nie odbywa się tak jak roku temu na Targach Książki w Lipsku, ale wcześniej w jedenastu szkołach. Każdy, kto ośmieli się wejść na wielką scenę w piątkowy dzień targowy, to w zamian najodważniejsi poeci demokracji pojawią się na Forum Edukacji Politycznej i Medialnej i zaproszą gości do podzielenia się z publicznością doświadczeniem i poglądami na temat naszego społeczeństwa.

22 marca, godz. 15.00 | Forum Polityka i edukacja medialna Sala 2, stoisko D400 | www.leipziger-buchmesse.de/Bildung/Programmuebersicht/Politik-Medienbildung

Nagroda za publikację cyfrową

Po raz pierwszy w ramach Targów Książki w Lipsku zostanie przyznana nagroda za publikację cyfrową. Nagroda honoruje innowacyjne produkty a także procesy w dziedzinie publikacji cyfrowych. W przypadku aplikacji nagradzanych, podcastów, e-booków, ale także stron internetowych / - services u.v.m. do złożenia. Oprócz produktów, procesów nagrodzone zostaną również osobowości, które osiągnęły znaczne sukcesy w dziedzinie publikacji cyfrowych.

Ceremonia wręczenia nagród 21 marca, godz. 17.00 | Fachforum 1 pawilon 5, stoisko E600 | www.digital-publishing-award.de

Pierwsza wielka karta Targów Książki w Lipsku

Targi Książki w Lipsku po raz pierwszy wydały Wielką Kartę dla autorów. Uhonorowano dwóch autorów, którzy zaprezentowali się ze szczególnie przekonującymi koncepcjami i produktami marketingowymi. Pierwsze dwa wieloznacze symbole Targów Książki w Lipsku pochodzą od Arzu Gürza Abaya i założycieli Arkanite Productions - Timona Lorenza Thöne i Svena Arne Klingera. Zwycięzcy otrzymają kompletny pakiet z Wildcard: przestrzeń wystawową, klasyczne wyposażenie stoiska, czas na wydarzenie w kontekście czytania w Lipsku oraz dodatkowe usługi wystawowe.

21-24 marca | Arzu Gürz Abay (pawilon 2, F400), Arkanite Productions (pawilon 2 stoisko H405)

www.leipziger-buchmesse.de/neuigkeiten/erste-wildcard-der-leipziger-buchmesse--zwei-gewinner/919243

Big Leipzig czyta cały wieczór „Władcę Pierścieni”

Targi Książki w Lipsku i Klett-Cotta świętują 22 marca -  22 lata „Władcy Pierścieni”, ponieważ książka ta na nowo zdefiniowała gatunek fantasy.  50 lat temu niemieckie pierwsze wydanie „Władca Pierścieni” zostało opublikowane przez Klett-Cotta. Od tego czasu mity Śródziemia trafiły na półki z książkami do odważnych czytelników w każdym wieku.

22 marca, godz. 20.00 | Sala Kongresowa w Zoo Leipzig
www.leipziger-buchmesse.de/grosser_leipzigliest_abend/


Pojemność podwojona: element dalszego czytania Fantastyki

Entuzjazm dla literatury fantastycznej nieustająco wzrasta. Ze względu na liczne odczyty w tym roku w hali 2 odbędzie się kolejne fantastyczne forum, na którym fani mogą spodziewać się czytań, między innymi Andreasa Eschbacha, Johna Howe i Sabriny Železný.
21–24 marca, pawilon 2, stoisko K500 / H501 i stoisko K500 / H501

Niedziela rodzinna z małym kokosowym smokiem
W sercu Fa

 

(Informacja nadesłana)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się