Tatulczyk Moniuszko - nowa publikacja dla dzieci PWM

Tatulczyk Moniuszko - nowa publikacja dla dzieci PWM

Tatulczyk Moniuszko - nowa publikacja dla dzieci PWM

Udostępnij

Lato, ale i cały 2019 r. to czas Stanisława Moniuszki. Obchodzimy jego 200. urodziny. Z tej wesołej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne zapragnęło wydać książeczkę dla najmłodszych, opisującą tego wspaniałego kompozytora. Napisała ją Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Marta Ruszkowska.

 

Dlaczego Moniuszko nazywał siebie „tatulczykiem”? Odpowiedź znajdziemy w wierszowanej biografii, która przybliży dzieciom (i nie tylko!) postać sławnego polskiego kompozytora, o którym większość z nas wie stanowczo za mało. Opowiedziana i zilustrowana z przymrużeniem oka historia ojca polskiej opery w pigułce.

Rok Moniuszki w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Ponad 20 nowych wydań nutowych, książkowych i płytowych, blisko 80 wznowień, materiały wykonawcze dla orkiestr i teatrów operowych, ponad 100 dostępnych na całym świecie publikacji cyfrowych, 7 000 stron zdigitalizowanego materiału w wolnym dostępie, ponad 1000 unikatowych materiałów ikonograficznych oraz blisko 30 wydarzeń dla dorosłych, dzieci i młodzieży – oto program obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przygotowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Więcej informacji na stronie: https://pwm.com.pl/pl/aktualnosci/szczegoly/3459556,stanislaw-moniuszko-dla-kazdego.html

Patronat medialny:

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się