Ogólnopolska Izba Księgarń
"Ingmar Bergman. Miłość, seks i zdrada”, Thomas Sjöberg

"Ingmar Bergman. Miłość, seks i zdrada”, Thomas Sjöberg

Thomas Sjöberg, autor biografii Ingmara Bergmana w Polsce

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy w imieniu wydawnictwa Albatros, że Thomas Sjöberg autor biografii Ingmara Bergmana „Ingmar Bergman. Miłość, seks i zdrada” odwiedzi Polskę pod koniec października.

 

Z czytelnikami spotka się dwa razy:

27 października o godz. 18:00 w warszawskim Kinie Muranów

oraz

28 października o godzinie 15:00 w krakowskim Kinie pod Baranami

28 października w godzinach 11:30-12:30 Thomas Sjöberg będzie gościem stoiska Ambasady Szwecji w Polsce na Krakowskich Targach Książki

Przez cały swój pobyt w Polsce (26-29 października), będzie udzielał wywiadów polskim mediom – bardzo serdecznie zachęcam do rozmowy autorem biografii Ingmara Bergmana, którego setna rocznica urodzin przypada w tym roku.

 

 Thomas Sjöberg, urodzony w 1958 roku szwedzki pisarz i dziennikarz.

Karierę dziennikarską rozpoczął pod koniec lat 70. XX wieku. Przez kilka lat współpracował z redakcjami dzienników „Expressen”, „Aftonbladet”, „Sydsvenska Dagbladet” i „Dagens Nyheter”. W połowie lat 80., już jako dziennikarz niezależny, rozpoczął współpracę z popularnymi magazynami, m.in. „Nöjesguiden” i „Elle”. Zarówno jako dziennikarz prasowy, jak i jako autor biografii, Sjöberg specjalizuje się w pisaniu o znanych Szwedach, takich jak Berth Milton (biznesmen, właściciel prywatnego pornograficznego imperium medialnego), Pierre Schori (polityk i dyplomata, bliski współpracownik zamordowanego premiera Olofa Palmego), Sven-Göran Eriksson (trener piłkarski), Lennart Hyland (twórca IKEI), Jannike Björling była dziewczyna tenisisty Björna Borga) czy Ingmar Bergman (najsłynniejszy reżyser i „towar eksportowy” Szwecji).

 Sjöberg wykłada dziennikarstwo i współpracuje ze szwedzką telewizją. W 2011 roku przyznano mu „Freelance Prize”, za wyjątkowe dokonania dziennikarskie.

 Pisarz zasłynął skandalizującą biografią zatytułowaną Carl XVI Gustaf: Den motvillige monarken was (Karol XVI Gustaf: niechętny monarcha), w której ujawnia m.in. wizyty króla Szwecji w należących do mafii klubach ze striptizem. Książka oburzyła dwór królewski, ale z miejsca stała się bestsellerem, a szwedzkie Stowarzyszenie Dziennikarzy Śledczych umieściło ją w 2013 roku na liście najbardziej odkrywczych biografii ostatniego dwudziestopięciolecia.

 Ingmar Bergman. Miłość, seks i zdrada, najnowsza praca biograficzna Thomasa Sjöberga, to intymny portret wielkiego mistrza filmu i teatru, który zafascynował cały (nie tylko filmowy) świat.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się