Oficyna Wydawnicza „Impuls” słynie z jakości swoich wydawnictw, lecz tym, co szczególnie wyróżnia ją na rynku wydawniczym, jest seria publikacji, poświęconych pedagogice specjalnej: różnym formom niepełnosprawności, kompetencji nauczycieli-terapeutów i organizacji całościowego procesu kształcenia i wychowania. Dziś zatem prezentujemy kolejną porcję gorących nowości.
- Na początek pragniemy podzielić się wiadomością o naszej promocji dla piszących prace: Jak masz napisać pracę? Impuls przychodzi z pomocą. Wszystkie nasze poradniki obniżamy o 20% (sprawdź).
- Promocja nr 2. Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa przygotowaliśmy promocje na cały dział Pedagogika sob niepełnosprawnych promocję 25% rabatu w dniach 21-26 marca (sprawdź).
- Polecamy i zapraszamy również do wywiadu z Wojciechem Śliwerskim i Pawłem Głowiakiem o Oficynie Impuls i jej wynikach oraz propozycji... (przeczytaj).
- Na koniec dzisiejszej wiadomości zapraszamy naszych Czytelników do głosowania na nasze tytuły w plebiscycie granice.pl na Najlepsze Książki na Wiosnę 2017... (przeczytaj).
Język polski traktujemy nieco po macoszemu. Ostatecznie – każdy umie mówić i pisać po polsku, a jeżeli nawet tylko tak nam się zdaje, to przecież inni mają podobnie, więc problem znika sam z siebie. Język polski na tle innych szkolnych przedmiotów wypada blado, wepchnięty między godziny modnych i przyszłościowych godzin. Problemem języka polskiego jest to, że jego efekty nie są wymierne. Nie są policzalne. Nie przynoszą zysku. Znajomość jambów i anapestów nie pomoże opłacić rachunki, a nawet – z punktu widzenia dzisiejszych zapotrzebowań na rynku pracy – może to opłacanie skutecznie utrudnić. Z takiego właśnie podejścia wyrasta bylejakość programowa, często w towarzystwie bylejakości prowadzących zajęcia... Czytaj więcej...
Matki to oparta na faktach powieść, w której losy głównych bohaterek splatają się ze sobą w ciasny warkocz doświadczeń i wydarzeń. Ich drogi krzyżują się za sprawą dwóch niezaprzeczalnych podobieństw: wszystkie są Polkami, żyjącymi na emigracji w Stanach Zjednoczonych, i matkami dzieci uzależnionych od narkotyków. Bezradność popycha je do udziału w programie terapeutycznym, skierowanym do rodziców dzieci, które znalazły się w szponach nałogu. Dzięki temu matki połączą siły w walce nie tylko o życie własnych dzieci, ale także o siebie i swoje rodziny... Czytaj więcej...
Zasępa podchodzi do tematu kompleksowo; nie tylko wyjaśnia teoretyczną stronę zagadnienia, analizując terminologię, ich historię oraz dane statystyczne, ale i przybliżając zasady diagnozowania niepełnosprawności intelektualnej tudzież zachowania przystosowawczego, by wreszcie skupić się na charakterystyce przebiegu procesów poznawczych: pamięci, uwagi, spostrzegania, myślenia i funkcji wykonawczych. Pierwsza część zawiera ogólną charakterystykę: przeanalizowano dane epidemiologiczne, w tym czynniki ryzyka powstania niepełnosprawności... Czytaj więcej...
Wiosna za oknami, wiosna panuje również w księgarniach. Pomóżcie nam więc wybrać „Najlepsze książki na wiosnę 2017" oraz „Najlepsze książki katolickie" i zyskajcie szansę wygrania zestawów, liczących nawet 20 nagród?
Nominacje Oficyny Wydawniczej "Impuls" do tegorocznej edycji plebiscytu Najlepszych Książek na Wiosnę 2017!