TOP 10 najczęściej słuchanych audiobooków i podcastów w aplikacji Audioteki w czerwcu

TOP 10 najczęściej słuchanych audiobooków i podcastów w aplikacji Audioteki w czerwcu

TOP 10 najczęściej słuchanych audiobooków i podcastów w aplikacji Audioteki w czerwcu

Udostępnij

Po jakie produkcje audio sięgali użytkownicy Audioteki wraz z nadejściem czerwcowych upałów? Jak wynika z ostatniego zestawienia Audioteki w minionym miesiącu najczęściej słuchanym audiobookiem była premierowa produkcja „Jedno słowo”, a wśród podcastów na szczyt zestawienia wzbiła się nowość „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”.

TOP 10 audiobooków

W czerwcu na pierwsze miejscu listy najpopularniejszych audiobooków miesiąca wzbiła się nowość Audioteki, audioserial „Jedno słowo” autorstwa Krzysztofa Kulpińskiego. Kolejne pozycje na podium zajęły kryminały „Długa noc” Wojciecha Chmielarza oraz „Symbioza” Krzysztofa Komandera i Piotra Rogoży. Wysoko w zestawieniu uplasowała się także długo wyczekiwana kontynuacja kultowego audioserialu „Anima” Kingi Krzemińskiej, której akcja rozgrywa się na podlaskiej wsi.

Obserwując pozycje audio wybierane przez użytkowników aplikacji w czerwcu dostrzegamy dwa trendy wakacyjne. Z jednej strony rosnącą popularność „lekkich” form audioseriali doskonałych na letni wypoczynek, z drugiej natomiast „nadrabianie” zaległości czytelniczych oraz sięganie po niełatwe w odbiorze tytuły, jak „Byk” Szczepana Twardocha lub klasyka literatury – „Bracia Karamazow” – mówi Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist, Audioteka.

 1. „Jedno słowo”, Krzysztof Kulpiński, wydawca: Audioteka;

 2. „Długa noc”, Wojciech Chmielarz, Wydawnictwo Marginesy;

 3. „Symbioza”, Krzysztof Komander, Piotr Rogoża, wydawca: Audioteka;

 4. „Anima 2”, Kinga Krzemińska, wydawca: Audioteka;

 5. „Byk”, Szczepan Twardoch, Wydawnictwo Literackie;

 6. „Obrazy z przeszłości”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia;

 7. „Młot Edenu”, Ken Follett, Wydawnictwo Albatros;

 8. „Bracia Karamazow”, Fiodor Dostojewski, wydawca: Audioteka;

 9. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, J.K. Rowling, wydawca: Pottermore Publishing.

 10. „Plac Senacki 6 PM”, Vincent V.Severski, Wydawnictwo Czarna Owca.


TOP 10 podcastów

W czerwcu na szczycie zestawienia TOP 10 najczęściej słuchanych podcastów w aplikacji znalazły się autorskie produkcje Audioteki stworzone we współpracy z ekspertami z różnych dziedzin. Oprócz niezmiennie popularnych podcastów związanych z psychologią na liście dziesięciu najczęściej wybieranych tytułów znajdują się pozycje, które odsłaniają „ciemną stronę” ludzkiej natury, jak „Kryminalna Europa”, „Czarna seria Renaty z Worka Kości”, „Zbrodnia na poniedziałek”.

Zestawienie otwiera i zamyka Anna Gacek ze swoim kultowym już w Audiotece cyklem o muzyce i popkulturze. Widzimy, że słuchaczom bardzo odpowiada zaproponowany przez autorkę format oraz tematyka poruszana w podcaście - podsumowuje Iwona Bujkowska.

 1. „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka;

 2. „Kryminalna Europa”, wydawca: Audioteka;

 3. „Jak się robi kino? Pyta Magda Miśka-Jackowska”, wydawca: Audioteka;

 4. „Czarna seria Renaty z Worka Kości”, wydawca: Audioteka;

 5. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;

 6. „Cnoty męskości”, wydawca: Audioteka;

 7. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz,

 8. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;

 9. „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;

 10. „Sweet 00’s”, wydawca: Audioteka.

 

***

Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy - “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się