„Trendy i owędy…” Alicja Budzyńska, Katarzyna Olech-Michałowska

„Trendy i owędy…” Alicja Budzyńska, Katarzyna Olech-Michałowska

Trendy i owędy nagrodzone

Udostępnij

Magazyn Wydawca oraz Poznańskie Spotkania Targowe (PST) „Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców” uhonorowały I nagrodą wydane przez Egmont Polska „Trendy i owędy…” Alicji Budzyńskiej i Katarzyny Olech-Michałowskiej z ilustracjami Agaty Raczyńskiej w konkursie na Książkę Edytorsko Doskonałą „Edycja – Książki dla dzieci”, w kategorii „Pomysł na książkę”.

Trendy i owędy, czyli czego nie wiedzieliście o modzie, a chcielibyście wiedzieć to piękna książka o pięknie stroju! czyli historia mody w pigułce, dla młodszych i starszych! Stroje różnych kultur i epok od starożytności po czasy najnowsze. Ubrania, dodatki, trendy, style, fryzury, bufki, żaboty, desenie. Od tematów ogólnych po detale wspaniałych kreacji. Od szat królewskich po modę najbardziej znanych subkultur… Jak wyglądały i co nosiły największe ikony mody, jak prezentują się ubrania najsłynniejszych projektantów i co to jest haute couture, wszystko to znajduje się w tej różnorodnej i pełnej kolorów książce! Dla czytelników w każdym wieku!

 Wszystkie zgłoszone książki oceniano pod kątem edytorskim: ilustracje, typografia, pomysł na książkę, opracowanie tekstu. Jury przyznając I nagrodę doceniło przedstawienie w interesujący sposób historii mody i przybliżenie warsztatu kreatora mody.

Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się 24 marca br. podczas Poznańskich Spotkań Targowych (PST) „Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców”.

ART EGMONT to imprint wydawnictwa Egmont, w którym ukazują się książki o jednym wspólnym mianowniku. Jest nim jakość. Są to zawsze książki nietuzinkowe, pięknie wydane, wartościowe, gwarantujące świetną zabawę, relaks, pobudzające wyobraźnię. Skierowane do świadomego, wyrobionego odbiorcy, dla którego przekaz, pomysł i wykonanie, to słowa-klucze najistotniejsze przy wyborze książek.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się