"Ostatni autobus," Truman Capote

"Ostatni autobus," Truman Capote

Truman Capote -"Ostatni autobus i inne opowiadania" już w księgarniach!

Udostępnij

Mamy zaszczyt zaprezentować książkę Trumana Capote pt. Ostatni autobus i inne opowiadania zawierającą niedawno odnalezione w archiwum Nowojorskiej Biblioteki Publicznej teksty z wczesnego okresu twórczości pisarza! To kształtujący się dopiero, lecz już na tym etapie wyrazisty i rozpoznawalny głos przyszłej legendy amerykańskiej literatury.

 Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak Capote stał się legendą amerykańskiej literatury!

 Znajdziemy tu historie o zbrodni i przemocy, o uprzedzeniach rasowych i niesprawiedliwości, o biedzie i rozpaczy, ale też o szlachetności, współczuciu i zrozumieniu, o mądrości i fantazji. Przede wszystkim zaś usłyszymy głos przyszłego wielkiego pisarza, który był literacką osobowością zgoła niepodobną do innych.

 Kilka słów o autorze:

Truman Capote (1924-1984) – jeden z czołowych powojennych pisarzy amerykańskich. Uznanie przyniosła mu powieść Inne głosy, inne ściany (1948). Oprócz opowiadań  i szkiców opublikował także powieści Harfa traw i Śniadanie u Tiffany’ego oraz  arcydzieło literatury faktu:  Z zimną krwią (w Polsce m.in. wydane i wielokrotnie wznawiane przez DW REBIS)te trzy książki  zostały przeniesione na wielki ekran.

Hilton Als, autor przedmowy do tego tomu, jest etatowym pracownikiem „New Yorkera”. Publikuje również w „The New York Review of Books”. Jest autorem książek The Women i White Girls. Mieszka w Nowym Jorku.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się