Trwa nabór na II edycję kursu Reżyseria radiowa

Trwa nabór na II edycję kursu Reżyseria radiowa

Trwa nabór na II edycję kursu Reżyseria radiowa

Udostępnij

Wajda School wraz z Teatrem Polskiego Radia i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym zapraszają na II edycję kursu dla reżyserów radiowych. To intensywny program zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video.

Wykładowcy

Doświadczona kadra pod kierownictwem mistrzów reżyserii radiowej i filmowej – Janusza Kukuły (Teatr Polskiego Radia) i Wojciecha Marczewskiego (Wajda School) zapewnia najwyższy poziom kształcenia weryfikowany na antenie Polskiego Radia. Kształcenie ma charakter warsztatowy i jest prowadzone w systemie mistrzowskim przez najlepszych polskich specjalistów z różnych dziedzin twórczości radiowej, takich jak:  Andrzej Brzoska, Maciej Kubera, Waldemar Modestowicz, Igor Gorzkowski, Wawrzyniec Kostrzewski, Mariusz Malec, Anna Wieczur-Bluszcz, Adam Wojtyszko,  Marta Rebzda z udziałem wybitnych polskich aktorów.

W ramach kursu odbędą się także seminaryjne zajęcia z cyklu „Spotkania z Mistrzem”. W pierwszej edycji kursu w spotkaniach w roli Mistrzów wzięli udział: Krzysztof Bizio, Jan Englert, Adam Ferency, Cezary Harasimowicz, Piotr Salaber, Ingmar Villqist, Janusz Zaorski.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs reżyserii radiowej to propozycja skierowana do studentów i absolwentów reżyserii filmowej i teatralnej, młodych twórców pracujących już w zawodzie, a także realizatorów gier komputerowych, audiobooków i audiodeskrypcji.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia odbywają się w studiach nagraniowych Polskiego Radia oraz w salach szkoleniowych FINA i Wajda School. Ze względu na sytuację epidemiologiczną SARS-CoV2 zajęcia teoretyczne mogą być prowadzone w trybie online w wirtualnych salach wykładowych. Zajęcia praktyczne, prowadzone w studiach nagraniowych Teatru Polskiego Radia, będą odbywać się z zastosowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi rygorami sanitarnymi.

Terminy

Kurs realizowanych jest w formie dziesięciu sesji weekendowych od sierpnia do grudnia 2020.

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 30 czerwca 2020 r.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 27-31 lipca 2020.

Organizatorzy

Wajda School & Studio | Teatr Polskiego Radia | Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Kurs „Interdyscyplinarne kształcenie kadr realizacji form dźwiękowych - kurs reżyserii radiowej” dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie kursu Reżyseria radiowa: https://wajdaschool.pl/rezyseria-radiowa/ i na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3575898725758688/.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się