Trwa nabór wniosków o wsparcie dla bibliotek i domów kultury w ramach KPO

Trwa nabór wniosków o wsparcie dla bibliotek i domów kultury w ramach KPO

Trwa nabór wniosków o wsparcie dla bibliotek i domów kultury w ramach KPO

Udostępnij

Biblioteki w miastach od 100 do 200 tys. mieszkańców oraz domy kultury z terenu całego kraju mogą nadal składać wnioski o wsparcie w ramach KPO. Całkowity budżet na ten cel wynosi ponad 300 mln zł – poinformowało w piątek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O trwającym naborze wniosków o wsparcie dla bibliotek i domów kultury przypomniano na stronie internetowej resortu kultury. „Całkowity budżet przeznaczony na ten cel wynosi ponad 300 mln zł, zaś maksymalna kwota wsparcia na przedsięwzięcie to ponad 3,5 mln zł” – podano.

MKiDN podkreśliło, że celem inwestycji ma być „poprawa efektywności energetycznej obiektów lokalnej aktywności społecznej oraz zastąpienie wysokoemisyjnych źródeł ciepła bardziej ekologicznymi alternatywami”. „Wsparcie obejmuje przedsięwzięcia polegające na głębokiej, kompleksowej modernizacji energetycznej: bibliotek położonych w miastach o liczbie mieszkańców od 100 do 200 tys. (są to: Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Koszalin, Olsztyn, Opole, Płock, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Sosnowiec, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Włocławek, Zabrze, Zielona Góra), domów kultury na terenie całego kraju. Zakres przedsięwzięcia musi wynikać z przeprowadzonego audytu energetycznego i prowadzić do redukcji zużycia energii pierwotnej co najmniej o 30 proc.” – czytamy.

Jak przekazał resort, „do składania wniosków uprawnione są: jednostki samorządu terytorialnego, wnioskujące w imieniu instytucji kultury (bibliotek i domów kultury); biblioteki i domy kultury działające jako samorządowe instytucje kultury”. Przekazano, że „nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym i będzie trwał do wyczerpania alokacji lub osiągnięcia wskaźników”. 

źródło: PAP, Daria Porycka

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się