Trwają nabory do projektów wspierających mobilność osób twórczych. Aplikuj teraz!

Trwają nabory do projektów wspierających mobilność osób twórczych. Aplikuj teraz!

Trwają nabory do projektów wspierających mobilność osób twórczych. Aplikuj teraz!

Udostępnij

AIR Wro, międzynarodowy program Wrocławskiego Instytutu Kultury, ogłosił aż trzy nabory do projektów wspierających artystyczne i badawcze praktyki kulturalne! Można zgłosić się na rezydencję w słowackich Koszycach, zrealizować badawczo-sieciujący projekt o oddolnych inicjatywach we Wrocławiu czy zdobyć wsparcie finansowe na realizację zagranicznych projektów. 

Luty to znakomity czas, by zacząć planować kulturalne wyjazdy na ten rok – sprawdź, do którego projektu się zgłosić i… skorzystaj z możliwości wyruszenia we wzbogacającą podróż artystyczno-badawczą z AIR Wro! 

Kultura Mobilna 2024: nabór do programu wsparcia wyjazdów zagranicznych twórców i twórczyń z Dolnego Śląska

nabór wniosków: do 26.02.2024
realizacja projektów: 10.03-10.12.2024
wsparcie finansowe: do 3000 zł brutto
język: polski, angielski
strona naboru i formularze: TUTAJ

Program niezmiennie skierowany jest do artystów i artystek, kuratorów i kuratorek, menedżerów i menedżerek, aktywistów i aktywistek, animatorów i animatorek, badaczy i badaczek z Dolnego Śląska, planujących, indywidualnie lub w grupach, realizować swoje projekty za granicą. Aplikować można nie tylko wtedy, gdy planuje się wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Do udziału zaproszone są także osoby (i grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą mogły rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe. Zgłaszać mogą się wszyscy – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie.

Praktyki troski: nabór na rezydencję w słowackich Koszycach

nabór wniosków: do 5.03.2024
realizacja: kwiecień, maj, czerwiec 2024 [min. 80% czasu]
honorarium: 600 € brutto (miesięcznie) + 400 € brutto (budżet produkcyjny) + do 200 € brutto (koszty podróży)
język: angielski
strona naboru i formularz: TUTAJ

AIR Wro i KAIR Košice zapraszają artystów i artystki wizualne lub interdyscyplinarne, mieszkające lub pochodzące z Wrocławia lub regionu Dolnego Śląska,do wzięcia udziału w rezydencji ”Practices of Care" w słowackich Koszycach. Wyjątkowy pobyt artystyczny pozwoli zgłębić temat opieki w różnych kontekstach, angażując się w kwestie slow life, współistnienia, zarządzania środowiskiem i nie tylko. Trzymiesięczna rezydencja jest odpowiednim wyborem dla osób chcących rozwijać długofalowe projekty artystyczno-badawcze, bądź pragnących otworzyć się na działania twórcze z zakresu formalnych i nieformalnych praktyk promujących holistyczną perspektywę dobrego samopoczucia, a także wsparcia jednostek, społeczności i środowiska. Wybrana osoba otrzyma zakwaterowanie, przestrzeń studyjną, miesięczne stypendium, budżet produkcyjny, zwrot kosztów podróży i dostęp do lokalnych sieci kulturalnych.

Out-of-doors: nabór na rezydencję projektu What’s next?

nabór wniosków: do 5.03.2024
realizacja: jesień 24' (do 6.09 złożenie planu rezydencji, 20.09-10.10 pobyt we Wrocławiu, 5 i 6.10 udział w ogólnopolskim forum artystycznych działań lokalnych „Sztuka Sąsiedztwa”)
honorarium: 4 400 zł brutto (w przypadku uczestnictwa z dzieckiem/członkiem rodziny oferowana będzie dodatkowa opłata w wysokości 2 000 zł brutto)
strona naboru i formularz: TUTAJ

Praktykujesz w swoich działaniach podejście międzysektorowe lub partycypacyjne? Masz w sobie ciekawość, by wziąć udział w rezydencji badawczo-sieciującej? Interesują Cię procesy stojące za tworzeniem, funkcjonowaniem, ale i rozpadaniem się działających inicjatyw oddolnych oraz „wędrujących” projektów postartystycznych? Zgłoś się na jesienną rezydencję do Wrocławskiego Instytutu Kultury. Projekt będzie okazją  do podjęcia refleksji nad otwartymi, inkluzywnymi, łączącymi, równościowymi przestrzeniami (fizycznymi lub nie) wspólnotowych aktywności.

Do udziału w naborze zachęcani są kuratorzy i kuratorki, badacze i badaczki, edukatorzy i edukatorki, urzędnicy i urzędniczki, mediatorzy i mediatorki sztuki, jak również osoby twórcze: artystyczne czy projektujące z całej Polski. Open call kierowany jest do wszystkich ciekawych tematu, reprezentujących szeroko pojęte środowisko kultury i sztuki czy badań. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Przygotuj się z zespołem AIR Wro

Zespół koordynatorski wspomaga przygotowania do udziału w naborach i zgłoszenia swoich aplikacji. Warto z tego wsparcia skorzystać, by rozwiać wszelkie wątpliwości i uniknąć błędów formalnych. Przed nami spotkanie informacyjne:

14.02, g. 17.00-18:30 | Webinar rezydencyjny AIR Wro, na którym koordynatorki opowiedzą o możliwościach udziału w projektach rezydencyjnych pierwszego półrocza i programu Kultura Mobilna 2024. Podczas prezentacji omówione będą najważniejsze terminy oraz zasady współpracy. Spotkanie odbędzie się online, a do transmisji na żywo dołączyć można na profilu WIK oraz programu AIR Wro na Facebooku. Spotkanie odbędzie się w języku polskim, wstęp wolny, bez zapisów. a

Warto również pamiętać, że do dnia zamknięcia systemów włącznie, można konsultować swoje pomysły mailowo oraz telefonicznie – pod adresami i numerami publikowanymi na stronach Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Inicjatywy te mają na celu kultywowanie kreatywności, wspieranie współpracy i promowanie wymiany kulturalnej zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Zapraszamy artystów i artystki, badaczy i badaczki, kuratorów i kuratorki oraz wszelkich entuzjastów kultury do skorzystania z tych możliwości i wyruszenia we wzbogacające podróże artystyczno-badawcze.
– zachęcają koordynatorki AIR Wro

Materiały dla mediów do pobrania TUTAJ

W razie pytań zapraszam do kontaktu:
Anna Pazdej, +48 791 575 667, anna.pazdej@instytutkultury.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się