Trzeci dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej

Trzeci dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej

Trzeci dzień Międzynarodowej Wystawy Książek w Tajpej

Udostępnij

Dziś podczas Międzynarodowej Wystawie Książek w Tajpej 2024 na polskim stoisku odbyło się symboliczne przekazanie książek dla National Central Library, tajwańskiej Biblioteki Narodowej. Do rąk nowej dyrektor, prof. Han-ching Wang, trafiły „Wszystkie wiersze” Wisławy Szymborskiej.

Prof. Han-ching Wang odwiedziła także stoiska Tajlandii, Japonii i Hongkongu, a na ręce pracowników IK przekazała oficjalne podziękowania. Po zakończeniu targów w ramach wspierania wymiany międzykulturowej, lokalnej Polonii oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłek nauki języka polskiego, do tajwańskiej Biblioteki Narodowej przekazane zostaną także inne książki, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, gdy Polska była gościem honorowym imprezy w Tajpej.

Już jutro zaś na Międzynarodowej Wystawie Książek gośćmi będą Iwona Chmielewska i Paweł Pieniążek, którzy zaprezentują swoją twórczość w ramach programu głównego imprezy. Chmielewska, jedna z najbardziej cenionych ilustratorek na świecie, której twórczość cieszy się wielką popularnością na Tajwanie, w piątek weźmie udział w dyskusji poświęconej Januszowi Korczakowi, a dzień później spotka się z czytelnikami w ramach promocji swoich książek, a w niedzielę poprowadzi warsztaty dla dzieci ich opiekunów. Paweł Pieniążek będzie z kolei promował swój reportaż „Opór. Ukraina wobec rosyjskiej inwazji”, który ukazał się w listopadzie nakładem wydawnictwa Acropolis, publikującego również m.in. książki popularnego na Tajwanie Witolda Szabłowskiego. Pieniążek w piątek poprowadzi warsztaty dla młodzieży na temat reportażu literackiego, dzień później przybliży czytelnikom swą ostatnią książkę, a na zakończenie imprezy weźmie udział w dyskusji na temat sytuacji w Ukrainie po dwóch latach od wybuchu wojny.

Polskie stoisko przygotował Instytut Książki we współpracy z Biurem Polskim w Tajpej. Gościem honorowym tegorocznej odsłony jest Holandia, a jej hasło brzmi „Na fali czytania”. Impreza potrwa do niedzieli 25 lutego.

***

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Polska gościem honorowym Międzynarodowej Wystawy Książek TIBE 2023 w Tajpej (działania utrwalające wymianę kulturalną)

Zobacz: galeria zdjęć:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się