TaniaKsiazka.pl podsumowuje 2020 rok

TaniaKsiazka.pl podsumowuje 2020 rok

Trzycyfrowy wzrost przychodów, liczne nagrody oraz własne targi książki

Udostępnij

Rok 2020 w TaniaKsiazka.pl upłynął pod znakiem wzrostów w najważniejszych obszarach działalności sklepu. Białostockiej księgarni internetowej przybyło o 45% więcej klientów. Znacząco zwiększyła się także liczba pracowników – obecnie zespół tworzy ponad 400 osób. Do tego na półkę trafiło kilka nowych, prestiżowych nagród, a portfolio projektów powiększyło się o dwie edycje TargiKsiazki.Online, których łączny zasięg przekroczył 2 miliony użytkowników.

TaniaKsiazka.pl nie tylko pozyskała nowych klientów, ale także zanotowała wzrost o 35% klientów powracających. Zwiększeniu uległa ponadto średnia wartość koszyka. To wszystko sprawiło, że dzisiaj jedna z największych księgarni internetowych w Polsce może pochwalić się trzycyfrowym wzrostem przychodów rok do roku.Obecnie TaniaKsiazka.pl realizuje około 200 tysięcy przesyłek miesięcznie. Tak duża skala działalności wymaga dobrego zaplecza logistycznego, dlatego w połowie roku firma przeniosła się do nowoczesnego kompleksu magazynów
Panattoni Park Białystok.
Przeprowadzka pozwoliła nam rozwinąć skrzydła i realizować nasz nadrzędny cel – wysyłkę jak największej liczby zamówień tego samego dnia, kiedy zostały złożone. Duża powierzchnia magazynowa umożliwiła dodatkowo poszerzenie asortymentu, współpracę z większą grupą dostawców i usprawniła kluczowe procesy, szczególnie w szczycie sezonowych zakupów – tłumaczy Łukasz Kierus, współwłaściciel TaniaKsiazka.pl i dodaje:  – To było dla nas ważne także w kontekście pandemii i przyśpieszenia, jakiego w ostatnich miesiącach doznał cały rynek e-commerce.

Targi książki z sukcesem przeniosły się do sieci

Pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na wzrost liczby zamówień w TaniaKsiazka.pl. Była także bodźcem do organizacji targów książki w internecie.
 Sama koncepcja wydarzenia w wersji online chodziła nam po głowie od dłuższego czasu. Dlatego gdy odwołano stacjonarne targi książki oraz spotkania autorskie, zdecydowaliśmy, że to jest właśnie ten moment. I tak powstały TargiKsiazki.Online. Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu, druga w październiku. Ich popularność oraz zaangażowanie użytkowników przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – mówi dyrektor marketingu, Rafał Jackiewicz.

Targi książki organizowane przez TaniaKsiazka.pl znacząco różniły się na tle podobnych branżowych imprez.

– Postanowiliśmy zrobić najdłuższe i najbardziej zróżnicowane pod względem treści wirtualne wydarzenia czytelnicze w Polsce. I udało się. Pierwsza edycja przyciągnęła 400 tys. użytkowników, druga przyniosła oszałamiającą liczbę 1,8 mln! W sumie zorganizowaliśmy ponad sto wydarzeń i spotkań z autorami. To był zastrzyk energii dla całej branży związanej z książkami, która także ucierpiała z powodu koronawirusa. Najnowsze technologie i nasze zaplecze marketingowe dały im możliwość promocji pomimo trudnej sytuacji – przekonuje Rafał Jackiewicz.

Gazela Biznesu i branżowe laury to już tradycja

Jak co roku TaniaKsiazka.pl święciła tryumfy w rankingach Opineo oraz Ceneo, w których oceniane są najlepsze sklepy internetowe.
W rankingu Opineo białostocki sklep został uznany za najlepszą księgarnię internetową w Polsce. Ranking Ceneo także przyniósł pozycję lidera w kategorii “Kultura i rozrywka” oraz drugie miejsce w kategorii “Najlepszy sprzedawca w Kup teraz”.

TaniaKsiazka.pl została ponadto wybrana “Podlaską Marką Konsumentów 2019” w prestiżowym plebiscycie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Spółka Glosel, do której należy sklep, pod koniec roku zajęła także 3 miejsce w województwie podlaskim w rankingu Gazele Biznesu 2020 – zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw.

 O przyznaniu nam większości z tych wyróżnień zdecydowali sami klienci albo wynikały one z analizy obiektywnych wskaźników – dlatego mają one dla nas tym większą wartość. Fakt, że od kilku lat regularnie zajmujemy czołowe miejsca w rankingach jest potwierdzeniem, że dobrze spełniamy oczekiwania polskich konsumentów. Mamy nadzieję robić to dalej – podkreśla Łukasz Kierus.
 
Ponad pół miliona złotych na cele charytatywne

To właśnie tyle od początku współpracy do 2020 roku TaniaKsiazka.pl przekazała Fundacji Pomóż Im, prowadzącej Domowe Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku.
– Z Fundacją Pomóż Im działamy już od siedmiu lat i ogromnie się cieszymy, że jesteśmy częścią tej wspaniałej misji. Z radością obserwujemy, jak wsparcie, które płynie dzięki zaangażowaniu nas i naszych klientów, zmienia świat nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin na lepsze. Nie wyobrażamy sobie, żeby ten strumień dobra miał się zatrzymać – podkreśla Edyta Niewińska, koordynator ds. PR.

Księgarnia regularnie wspiera także Fundację Białystok Biega oraz organizuje liczne akcje charytatywne – w tym roku były to m.in. prezenty bożonarodzeniowe dla podopiecznych Domu Dziecka w Białowieży oraz pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się