Ogólnopolska Izba Księgarń
XXVIII edycja, Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka,

XXVIII edycja, Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka,

Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka. 25 października - XXVIII edycja

Udostępnij

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na XXVIII edycję Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka, który odbędzie się 25 października (czwartek) w Klubie Proza (Wrocławski Dom Literatury, Przejście Garncarskie 2). Początek imprezy o godzinie 18.00.

Konkurs jest przeznaczony dla młodych twórców (do 35 lat) i polega na publicznym zaprezentowaniu jednego oryginalnego i nie publikowanego wcześniej wiersza o rozsądnej długości (powinien zmieścić się na stronie maszynopisu, papierową kopię utworu deponuje się u przewodniczącego jury). Sędziować będzie jury w składzie: Gabriel Leonard Kamiński (przewodniczący), Waldemar Okoń, Ewa Sonnenberg. Imprezę poprowadzi Jacek Inglot.

Uwaga: aby otrzymać nagrodę, trzeba mieć przy sobie dane potrzebne do wypełnienia umowy o dzieło (NIP, PESEL itd.).

W puli nagród 2400 zł!

Pierwsza nagroda 1000 zł!

W przerwie turnieju, w ramach specjalnego 1073 Czwartku Literackiego, odbędzie się spotkanie ze pisarką i poetką Martą Fox.

Spotkanie poprowadzi Jacek Inglot.

Kilka słów o bohaterce spotkania:

Marta Fox – poetka, powieściopisarka, eseistka. Autorka ponad 40.wydanych książek. Urodzona w roku 1952 w Siemianowicach Śląskich. Filologię polską w Uniwersytecie Śląskim ukończyła w 1974 roku. Pracowała w szkole, bibliotece, teatrze, domach kultury, galerii sztuki współczesnej. Laureatka wielu głównych nagród w ogólnopolskich konkursach literackich. Otrzymała dwukrotnie Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej, w 1989 roku (proza), w 1994 (poezja). Dwukrotnie nagrodzona przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People). Pisała felietony do miesięcznika społeczno-kulturalnego „Śląsk”, „Strony”. W latach 2015-2016 felietonistka „Gazety Wyborczej”. Teksty drukowała w czasopismach: „Wieczór”, „Dziennik Zachodni”, „Goniec Teatralny”, „Teatr”, „Opcje”, „Górnośląski Diariusz Kulturalny” , „Poezja”, „Autograf”, „Integracje”, „Już jest jutro”, „Przegląd Literacko-Artystyczny”, „Tak i Nie”, „Śląsk”, „Wyrazy”, „Odra”, „Pomosty”, „Magazyn Literacki”, „Format”, „Wiadomości Kulturalne” , „Twój Styl”, „Zwierciadło”, The Sarmatian Review, „Migotania”, „Strony”, „Gazeta Wyborcza”. Poezja Marty Fox była tłumaczona na języki: niemiecki, portugalski, hiszpański, angielski.

Więcej informacji na stronie autorki: www.martafox.pl

 

Marta Fox

Jeden wiersz dziennie

Posprzątać biurko, spalić notatki,

przetrzebić komputer.

Wyrzucać, wyrzucać, wyrzucać.

W liście do córek dopisać:

Róbcie swoje, dziewczynki.

Sukces to niesprawiedliwe słowo.

Ważna jest dobroć.

I jeden wiersz dziennie.

Nie trzeba go pisać,

wystarczy przeczytać.

 

Z tomu „Lacrimosa” (Wydawnictwo Eperons-Ostrogi, Kraków 2017)

 

 

Imprezę wspiera finansowo Gmina Wrocław.

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się