Tydzień Bibliotek i książkomaty

Tydzień Bibliotek i książkomaty

Tydzień Bibliotek i książkomaty

Udostępnij

 8 maja rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku hasło tygodnia brzmi „Świat w jednym miejscu”, a jego  autorką jest I zastępca dyrektora Biblioteki Raczyńskich Grażyna Piskorz.

Tydzień Bibliotek to czas, by odwiedzić bibliotekę, pożyczyć książki, ale także wziąć udział w wydarzeniach, które na te dni przygotowują bibliotekarze. Zapraszamy na warsztaty, gry, spotkania, oprowadzania i wiele innych atrakcji w gmachu głównym i w filiach. Szczegóły:   http://www.bracz.edu.pl/event/tydzien-bibliotek/

 Wśród spotkań czekających na naszych Czytelników jest  promocja książki Radosława Nawrota „Gaspar da Gama”, na którą 10 maja  (wtorek)  o 17.00 zapraszamy razem z Wydawnictwem Miejskim Posnania.  Po spotkaniu  wyjątkowa okazja obejrzenia najcenniejszych zbiorów kartograficznych, które prezentowane są w Galerii Atanazego na wystawie „Odzyskany blask dawnych atlasów”.

W poniedziałek 9 maja zaczną działać wyczekiwane przez poznaniaków książkomaty.  „Kluczem” pozwalającym zamawiać książki, odbierać je i zwracać jest karta czytelnika, którą można wyrobić bezpłatnie w każdej filii.

W książkomacie będzie można odbierać zamówione elektronicznie książki, oddawać te wypożyczone, a także  korzystać z książek w Bibliotece 24, czyli oferty tytułów zaproponowanych przez bibliotekarzy.

W każdym z 11 urządzeń są 93 skrytki na książki, w każdej ze skrytek mieści się kilka książek. We wszystkich bibliotecznych książkomatach jest ok. 3 tysięcy miejsc na publikacje. Szczegółowe lokalizacje:  http://www.bracz.edu.pl/event/ksiazkomaty-rusza-9-maja/

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się