Uroczyste otwarcie nowego budynku  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Uroczyste otwarcie nowego budynku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Uroczyste otwarcie nowego budynku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Udostępnij

W najbliższy piątek, 14 sierpnia, odbędzie się uroczystość otwarcia nowego budynku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Rozbudowa Instytucji jest zwieńczeniem wysiłku szeregu osób i podmiotów zjednoczonych w celu wielowymiarowego ukazania Józefa Piłsudskiego oraz podejmowanych przez niego działań społeczno-politycznych. Do udziału w wydarzeniu zaproszonych zostało wielu znamienitych gości, między innymi prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

Nowy budynek Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku powstał w sąsiedztwie zabytkowego dworku „Milusin”, który przez trzy lata, od wycofania się Józefa Piłsudskiego z życia politycznego w 1923 roku, był dla niego domem rodzinnym, miejscem pracy i spotkań z najbliższymi współpracownikami. Autorami oryginalnej koncepcji architektonicznej nowego budynku są Krzysztof Jaraczewski oraz Radosław Kacprzak. Gmach zaprojektowano tak, by swoją kubaturą nie przytłaczał zabytkowego dworku i by obydwa budynki, wzajemnie się uzupełniając, doskonale wkomponowywały się w otaczający je las i ogród. Z tego też powodu, większa część nowego gmachu, przeznaczona na ekspozycję wystawy stałej, została ukryta pod ziemią, a nadziemne kondygnacje wtapiają się w otaczającą budynek zieleń i nie dominują nad zabudową miasta. Kubaturę obiektu odznacza prosta, surowa forma i ażurowa elewacja, dzięki której odlane z betonu architektonicznego ściany zyskują na lekkości i subtelności. 

Uroczystość otwarcia będzie emitowana na żywo na stronie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz w kanałach Muzeum w serwisach: facebook oraz youtube. Z myślą o widzach materiał transmisyjny wzbogacony zostanie o rozmowy m.in. z twórcami Muzeum oraz filmy poświęcone: historii dworku „Milusin”, założeniom architektonicznym nowego gmachu czy kolekcji zbiorów muzealnych.

Dodatkowo, w dniach 15-16 sierpnia zorganizowane zostaną Dni Otwarte, podczas których zwiedzający będą mogli bezpłatnie zobaczyć wystawę stałą Muzeum i dworek „Milusin”. W trosce o bezpieczeństwo odwiedzających, wizyta będzie możliwa jedynie po uprzedniej rejestracji, prowadzonej na stronie: muzeumpilsudski.pl. Rejestracje zostały otwarte 10 sierpnia. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną i obowiązujące protokoły bezpieczeństwa, liczba zwiedzających zostanie ograniczona. Rejestracja zostanie zamknięta w momencie wyczerpania obowiązującego limitu zwiedzających. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Odwiedzających: nr tel.: 22 77 88 000, e-mail: info@muzeumpilsudski.pl. 

Misją powstałego w 2008 r. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jest m.in. wszechstronne ukazanie wielowymiarowości Józefa Piłsudskiego, a poprzez programy edukacyjne i akcje społeczne Muzeum dba nie tylko o dziedzictwo Józefa Piłsudskiego, ale także stara się zachęcać do refleksji na temat współczesnego świata. Instytucja kultury utworzona przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zdjęcia do pobrania: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/163999,,uroczyste-otwarcie-nowego-budynku-muzeum-jozefa-pilsudskiego-w-sulejowku-


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się