Urodziny Mueller i Podgórnik w Stacji Literatura

Urodziny Mueller i Podgórnik w Stacji Literatura

Urodziny Mueller i Podgórnik w Stacji Literatura

Udostępnij

Tradycją Stacji Literatura są specjalne spotkania i wydarzenia, które wiążą się z ważnymi jubileuszami autorów związanych od wielu lat z Biurem Literackim. W ten sposób festiwal, który po przeprowadzce z Wrocławia do Stronia Śląskiego skupił się głównie na „nowych głosach z Polski i Europy" oraz na książkach przekładowych, swoją przestrzeń do prezentacji otworzył też na bardziej uznanych autorów.

W 2016 roku z okazji 50. rocznicy niedoszłego wydania „Pędu pogoni, pędu ucieczki" w Stacji Literatura pojawił się Ryszard Krynicki. Potem okrągłe urodziny obchodzili m.in. Jerzy Jarniewicz, Marcin Sendecki, Andrzej Sosnowski i Bohdan Zadura. W tym roku przyszedł czas na Martę Podgórnik i Joannę Mueller, które kończą właśnie czterdzieste urodziny. Obie poetki, jak żadne inne, są od lat związane z festiwalem i wydawnictwem.

Joanna Mueller jest od kilku lat członkinią redakcji Biura Literackiego oraz redaktorką większości wydawanych przez oficynę pozycji. Z ośmiu jej autorskich książek sześć ukazało się z wydawnictwie Artura Burszty. Za tom „Zagniazdowniki" (2007) była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Otrzymała także nagrodę Warszawska Premiera Literacka za zbiór szkiców „Stratygrafie" (2010). Mieszka w Warszawie.

Marta Podgórnik była pierwszą poetką, która wystąpiła na festiwalu wydawnictwa, wówczas odbywającym się jako Fort Legnica. Działo się to dokładnie dwadzieścia lat temu. W Biurze Literackim opublikowała dziesięć swoich książek i angażuje się w projekty dla debiutantów. W 2012 roku została uhonorowana Nagrodą Literacką Gdynia. Była również nominowana do wszystkich najważniejszych nagród poetyckich w Polsce.

Joanna Mueller zaprezentuje wraz z Joanną Łańcucką poemiks „Waruj". Marta Podgórnik czytać będzie wiersze z „Morderczych ballad" nominowanych do Nike oraz Nagrody Szymborskiej. Spotkanie Joanny Mueller z udziałem Joanny Łańcuckiej zaplanowane jest w piątek 13 września o godzinie 18:00. Poprowadzą je Anna Adamowicz i Dawid Mateusz. Dzień później o tej samej porze spotkanie z Martą Podgórnik poprowadzą Joanna Orska i Karol Maliszewski.

 

https://bit.ly/2TJy7QQ

Wybierz się na stronę Stacji Literatura 24

https://www.biuroliterackie.pl/wydarzenia/stacja-literatura-24/

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się