VII Festiwal Tradycji Literackich. Fredro/Szymborska

VII Festiwal Tradycji Literackich. Fredro/Szymborska

VII Festiwal Tradycji Literackich. Fredro/Szymborska

Udostępnij

Festiwal Tradycji Literackich to coroczne wydarzenie inspirowane twórczością i biografią wybitnych pisarzy, w roku 2023 najważniejszymi autorami będą Aleksander Fredro i Wisława Szymborska.

Dokąd biegnie ta napisana sarna przez napisany las?”
Wisława Szymborska, Radość pisania

 

Festiwal Tradycji Literackich to coroczne wydarzenie inspirowane twórczością i biografią wybitnych pisarzy, którzy reprezentują różne epoki literackie.

Od 2017 roku każdej edycji festiwalu towarzyszy patronat diady lub triady twórców, a w roku 2023 najważniejszymi autorami będą Aleksander Fredro i Wisława Szymborska. Podczas festiwalu prezentowane są fragmenty twórczości i sylwetki bohaterów, dostosowane do zainteresowań odbiorców konkretnych grup. W siódmej edycji festiwalu skupiamy się na tradycji romantycznej zestawionej z poezją najbardziej współczesną, co pozwoli na poznawanie kontekstów historycznych, w jakich twórczość patronów powstawała, oraz osadzenie jej w nowych, współczesnych ramach.

W programie festiwalu znajdują się różne wydarzenia, takie jak prezentacja zbiorów Zakładu Narodowego im. Ossolińskich poświęconych Aleksandrowi Fredrze w muzealnej sali Biblioteka („Fredro dzieciom”), oprowadzania, prelekcje oraz wydarzenia performatywne i wykorzystujące media obrazowe. Festiwal adresowany jest do różnych grup, w tym seniorów, rodzin z dziećmi oraz pacjentów Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego. Wydarzenia są zarówno otwarte i masowe, jak i kameralne, skierowane do konkretnych grup, takich jak młodzież, osoby w kryzysie psychicznym, seniorzy oraz dzieci i opiekunowie. Dla dzieci i opiekunów przewidziano pantomimiczne warsztaty rodzinne, natomiast dla innych grup zorganizowano warsztaty edukacyjne poświęcone patronom festiwalu, które będą odbywać się w zamkniętych grupach kilku-kilkunastoosobowych. Jesienią odbędzie się również spotkanie z laureatem lub laureatką Nagrody im. Witolda Gombrowicza, konkurs komediowego stand-upu i warsztaty twórczego pisania.

  • Muzeum Pana Tadeusza
    Kamienica Pod Złotym Słońcem
    Rynek 6, Wrocław
        kwiecień–listopad 2023

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się