Ogólnopolska Izba Księgarń
Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

VIII edycja Równoleżnika Zero!

Udostępnij

Z czym kojarzy się Azja? Z jedzeniem pałeczkami, jogą, tysiącami skuterów na ulicach? Prelegenci VIII edycji Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero sprawią, że Azja jawić się będzie jako świat zupełnie nieznany, pełen wolności i niespodziewanych wydarzeń. Co więcej okaże się, że cel nie musi być najważniejszy. Czasami to droga do celu pełna jest zdarzeń, które zupełnie zmieniają podróżnika...

Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w Festiwalu Równoleżnik Zero. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia. Program wydarzenia to ponad 30 prelekcji, prezentacji, pokazów filmowych, wystawy, warsztaty, dwie mobilne gry miejskie i wiele innych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.


W tym roku jednym z naszych gości specjalnych będzie Mateusz Waligóra – wrocławianin, który w 2018 roku, jako pierwszy człowiek na świecie, przeszedł samotnie mongolską część największej pustyni Azji. Będziemy gościć także Miłkę Raulin (4 kwietnia godz. 18.00, Mediateka, otwarcie festiwalu), która jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi oraz wielu innych podróżników, m.in. Dominika Mikołajczyka, Małgorzatę i Michała Brezdeniów, Jacka Jasińskiego, Agnieszkę Jezior.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, a festiwalowe wydarzenia będą się odbywały w trzech filiach: Mediateka, Biblioteka Turystyczna, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Wrocławia Jacek Sutryk. W VIII edycji wspierają nas: Wydawnictwo Czarne, Burda Media, Szopi.pl, Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim. Sponsorem nagrody głównej dla najlepszego prelegenta festiwalu jest Jack Wolfskin Polska, producent odzieży i sprzętu turystycznego, posiadający sklep stacjonarny w galerii Magnolia Park przy ul. Legnickiej.

Na wszystkie prelekcje Wstęp Wolny/ Warsztaty dla dzieci ZAPISY

Więcej informacji na: http://rownoleznikzero.pl/ i https://www.facebook.com/RownoleznikZero/

W załączeniu przesyłam komunikat prasowy wraz z grafiką festiwalową. Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc w upowszechnieniu informacji o festiwalu.

Notatka prasowa

Plakat festiwalowy 600×800

Program Festiwalu – pliki .pdf  .jpg


Z wyrazami szacunku,

Emilia Kubacka

Koordynator ds. promocji festiwalu

ekubacka@biblioteka.wroc.pl

kom. (+48) 698 649 974

tel. (+48) 713471268 lub 713471282

Mediateka, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, filia 58


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się