Premiery, Czuły barbarzyńca

Premiery, Czuły barbarzyńca

W Czułym barbarzyńcy: premiery dwie! (Prus + Calasso)

Udostępnij

Z dumą prezentujemy najnowszą książkę wydawnictwa Czuły Barbarzyńca Press - oto "Pawilon Baudelaire'a" Roberto Calasso. <3

Premiera Pawilonu Baudelaire'a Roberta Calasso!

 

Nota o książce:

W tej opowieści eseistycznej Calasso ukazuje epokę demonów rodzącej się we Francji w XIX wieku nowoczesności. Charles Baudelaire (1821–1867) i bliscy mu twórcy mieli zaledwie jej „niejasne poczucie”. Ale byli jej posłuszni, szli za nią – Callasso ukazuje, w jaki sposób – i przecież ją ustanowili. Poeci, pisarze – malarze, rysownicy – kobiety z wielkiego świata i z półświatka: Baudelaire, Flaubert, Rimbaud, Mallarmé – Ingres, Delacroix, Degas, Manet – Berthe Morisot, Apolonia Sabatier, Victorine Meurent. Wszyscy oni z poczuciem zanurzenia w „przyrodzonej ciemności rzeczy”. Złączeni „kultem widzialnych przejawów Niewidzialnego”.

Do nabycia w naszych księgarniach oraz w e-sklepie od piątku!  Na pozostałe tytuły Calasso rabat -50%!

Premiera książki Prus. Śledztwo biograficzne!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Nowa Książka!

Będziemy gościć Monikę Piątkowską, autorkę książki Prus. Śledztwo biograficzne.

Miał trzy oblicza: Aleksander Głowacki, Jan w Oleju, Bolesław Prus. Rozproszone ślady jego biografii odnaleźć można nie tylko w archiwach i źródłach z epoki, ale przede wszystkim przemycone w jego twórczości. To z niej można się o nim dowiedzieć rzeczy najważniejszych, jakby grał z czytelnikiem w kotka i myszkę.

Monika Piątkowska, łącząc temperament detektywa z wnikliwością psychologa, przeprowadza drobiazgowe śledztwo i tworzy pełnowymiarowy portret pisarza genialnego i niedocenianego przez współczesnych, prześladowanego przez liczne manie, otoczonego kobietami i owładniętego szaleńczą zazdrością o sławę Sienkiewicza. Prus, którego dzięki niej poznajemy, nie jest spiżową figurą na postumencie, tylko prowadzącym podwójne życie, targanym namiętnościami człowiekiem z krwi i kości.

Podczas spotkania możliwość nabycia książki przed ogólnopolską premierą.

MONIKA PIĄTKOWSKA − dziennikarka, pisarka. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim dziennikarstwo i politologię, pracowała w dziale reportażu „Gazety Wyborczej”. Autorka książki "Życie przestępcze w przedwojennej Polsce", powieści "Krakowska żałoba", zbioru opowiadań "Nikczemne historie" oraz zbiorów felietonów "Talki w wielkim mieście", "Talki z resztą" (wraz z mężem Leszkiem Talko).

Prowadzenie spotkania, kurator cyklu Nowa Książka - Tomasz Brzozowski.

W sobotniej audycji radioCzuły (RDC, 101 FM, 11:00-13:00) będziemy gościć 

Piotra Rypsona

krytyka i historyka sztuki i literatury, publicystę, specjalistę w dziedzinie edukacji elektronicznej. Był redaktorem naczelnym pisma Obieg oraz głównym kuratorem zbiorów i galerii w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim. Gościnnie wykłada na Rhode Island School of Design w Providence w Stanach Zjednoczonych.

Będziemy omawiać jego książkę Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919–1949, która w pieczołowity sposób odtwarza uniwersum projektów graficznych: okładek, plakatów, ulotek, opakowań etc. w tym, jakże obszernym, okresie.

Uruchomiliśmy nowy sklep internetowy z książkami wydawnictwa CZUŁY BARBARZYŃCA PRESS. Zapraszamy - czekają na Was doskonałe pozycje wydawnicze w świetnych cenach!

Wystarczy kliknąć na logotyp sklepu ;)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się