Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oficyna Wydawnicza IMPULS

W Impulsie: Czym są zaburzenia artykulacji u dzieci?

Udostępnij

Czym są zaburzenia artykulacji u dzieci? Czy smutek, złość, wstyd i lęk to uczucia naprawdę niechciane? Jakie były dzieje ZHR? Jakie były dzieje ZHP?  Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w nowych tytułach Oficyny Impuls.

Niewą…tpliwie najwię™kszą… zaletą Zaburzeń„ artykulacji spół‚gł‚osek u dzieci rozpoczynających naukę™ szkolną… jest esencjonalizm; jak pisze w recenzji wydawniczej prof. Anna Kowalska, najnowsza publikacja autorstwa Ewy Jeźewskiej-Krasnodę™bskiej z powodzeniem może zastą…piÄć opasł‚e tomy akademickie, zawartą… w nich wiedzę™ podajÄąc w sposób zwię™zł‚y, a przy tym w niczym tym pierwszym nieustę™pują…cy. Rzut aktualnego stanu badań„ na przeszł‚e dokonania wspomaga tylko zorientowanie się w temacie. Autorka nie poprzestaje na nakreś›leniu historii zagadnienia, lecz w sposób pł‚ynny przechodzi do charakterystyki tytuł‚owych zjawisk (ze szczególnym naciskiem na normy artykulacyjne spół‚gł‚osek polskich), a nastę™pnie, podsumowują…c swe rozważania, koń„czy szeregiem rad i wskazówek dla logopedów i pedagogów, takźe tych przyszł‚ych.

     Pięć‡ baś›ni, każda z nich opatrzona stosownym materiał‚em dydaktycznym, pozwalają…cym przeprowadzić‡ zajęcia terapeutyczne dla Mał‚ych i… Duźych – tak oto przestawia się™ książka Joanny Bogudał‚-Borkowskiej Opowieś›ci o czują…tkach. Ɔwiczenia z empatii dla dzieci i… dorosł‚ych. Niepozorna, zdawał‚oby się™, książeczka ł‚amie swoiste tabu, jakim jest nakaz niemówienia o emocjach powszechnie uznanych za negatywne: wstyd, smutek, złość‡ i l™ęk. Umowa społ‚eczna nakazuje nam je tł‚umić‡, ukrywać‡, wypierać‡, nauczają…c, że poźytku z nich żadnego, a szkody wiele. Bogudał‚-Borkowska pisze w poprzek tym przekonaniom, wskazują…c na edukacyjną rolę™ tego typu emocji, troszkę w mśl Mickiewiczowskiego przesł‚ania: „kto nie był‚ czł‚owiekiem ni razu…”.

Apel Ruchu Kamykowego, artykuły Tomasza Deptuły i Krzysztofa Stanowskiego, gawędy Jana Pawła II czy Statut Ruchu Harcerstwa Rzeczypospolitej z 1988 r.? Nic prostszego! Oficyna Wydawnicza "Impuls" właśnie wydała Wybór źródeł do dziejów ruchu harcerskiego w Polsce "Ruch harcerski w latach 1980–1989", będący kontynuacją dwóch innych serii wydawniczych Impulsu i Katarzyny Marszałek: (NOWOŚĆ) trzytomowego Wyboru źródeł do dziejów ZHR (2017), "Dziedzictwa, którego nie można odrzucić" (2016) oraz również trzytomowego Wyboru źródeł do dziejów ZHP (2014).  Jak pisze sama autorka, prezentowany tom zawiera materiały zdobyte podczas wieloletnich kwerend w archiwach państwowych i zbiorach prywatnych, które nie weszły do tomów wcześniejszych. Dla wszystkich wiernych pamięci dawnego harcerstwa – pozycje obowiązkowe!

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się